В 17.00 часа снощи в Пето районно управление – Бургас е било получено съобщение, че охраната на хипермаркет в комплекс “Изгрев” е заловила две лица, извършили опит за кражба от магазина. На място е бил изпратен полицейски екип, който е довел в управлението 26-годишния Г.Ж. и 19-годишната Х.И. от Бургас.

При проведените оперативно-издирвателни мероприятия криминалистите от Пето РУ са установили и документирали, че за времето от 28.02. до 07.03.2010 г. Г.Ж. в съучастие с 25-годишния М.С. от Бургас ежедневно са извършвали кражби от обекта на пакетирани ядки - бадеми и лешници. Голяма част от откраднатото продавали на 42-годишна жена, работеща в павилион в комплекс “Зорница”. Същата е предала доброволно на полицейските служители 37 пакета с по 400 грама бадеми и 13 пакета с по 400 грама лешници.

Г.Ж. и М.С. са задържани за 24 часа. Работата по образуваното бързо досъдебно производство продължава.