Потърпевшите лични лекари са изпратили отворено писмо до парламента, Министерството на здравеопазването, ръководствата на здравната каса и съсловните организации заради отказ на РЗОК - Бургас да им изплати извършени от началото на годината профилактични и диспансерни прегледи, съобщава в. "Черноморски фар".

Основанието е техническа грешка с обработващия софтуер и отхвърляне на електронните им отчети за извършена дейност. Отчетите не са попълнени според новите изисквания. Това е порочна практика на здравната каса да свежда правилата със задна дата, твърдят личните лекари и търсят съдействие на национално ниво за решаване на проблема.