Изложбата ще бъде открита на 16 март 2010 г. от 18.00 часа в читалище „Св. Св. Кирил и Методий”.

Условията за участие са гоблените да са до пет броя, да са рамкирани и да са по-нови разработки. След предварително селектиране от тричленно жури се определят гоблените, които ще участват в изложбата.

Излъчват се три награди в категориите: най-добра визия (съчетание на гоблен с рамка); оригинален сюжет; най-добра изработка. Гоблените се събират до 12 март в читалище „Св. св. Кирил и Методий” ж.к. „Меден рудник” бл. 425.