В 08.20 часа в понеделник в Първо Районно управление на МВР Бургас е получено съобщение за поставено взривно устройство в сградата на СОУ "Св.Св. Кирил и Методий".  Районът около училището незабавно е бил отцепен, като след извършена щателна проверка съмнителни предмети и вещи не са открити. Ръководството на училището е подписало декларация за поемане на отговорност и учебните занятия са продължили с нормален ритъм.

В 13.30 ч. в Пето Районно управление на МВР Бургас е било получено съобщение за поставено взривно устройство в сградата на Английската гимназия. Районът около училището незабавно е бил отцепен, като след извършена щателна проверка, съмнителни предмети и вещи не са били открити. Ръководството на училището е подписало декларация за поемане на отговорност и учебните занятия са продължили с нормален ритъм.

Работата по случаите продължава от служители на Първо и Пето полицейски управления.