Предложението е гласувано във връзка с постъпили сигнали от родители, че работят до късно и не могат да прибират децата си по-рано. Заплатите на персонала в детските заведения заради удълженото работно време ще бъдат увеличени. Общата сума е близо 400 000 лева. Новото работно време влиза в сила от следващата седмица.