В събота около 22.30 ч. в Пето Районно управление на МВР - Бургас е получено съобщение за възникнал скандал в заведение "Галилео", намиращо се в бл. 91 в к-с "Изгрев". Установено е, че между две младежки компании е възникнал скандал, прерастнал извън заведението в сбиване. При боя двама са потърсили медицинска помощ в болница. Това са В. Х. на 21 г.  и Р. З. на 30 г.,  и двамата от Бургас.

Първият е бил с прорезни рани на двете ръце, а другият -  с прорезна рана в коремната кухина и дясната ръка, направена му е операция, като живота му е вън от опасност. Прорезната рана на Р.З. е нанесена от В.Х., който е задържан за срок от едно денонощие.

Работата по случая продължава от служители на Пето Районно управление на МВР - Бургас.