Това гласи проектът за платено паркиране, който в момента се подготвя от експертите в морската община, съобщава "Монитор".

Бургазлии ще имат право да спират в синя зона за не повече от 3 часа. Те ще дават по един лев за такса "паркинг" на всеки 60 минути, като плащането ще може да става с есемес, съобщиха от община Бургас.

Паркирането в близост до центъра ще бъде облекчено и с изграждането на наземен гараж за 700 коли на гърба на Трета поликлиника. В него ще се влиза откъм улиците „Оборище" и „Гурко". В процес на финализиране е и изграждането на подземния паркинг на площад „Св. св. Кирил и Методий", обясниха от кметството.
ИЗБРАНО