Shutterstock
Протест ”Данче слез” срещу начина на управление на столицата
Организацията "Спаси София" провежда протест срещу начина, по който се управлява столицата и се извършват ремонтите.
Протестиращите преминаха от Министерския съвет по бул. "Дондуков", ул."Г.С. Раковски" до сградата на Столичната община, предава БНР.
Те имат 5 основни искания, свързани с качеството на строителството и ремонтите, замърсяването на въздуха, презастрояването и липсата на инфраструктура в множество квартали, влошаващата се транспортна услуга и унищожаването на архитектурното наследство на София.
Протестът не е политически, защото изисква политики и няма да бъде допуснато да бъде партийно оцветен, заявиха хората, които излязоха на улицата.
Той е наречен "Данче слез" - протест за цялостно творчество и е отворен за тълкуване, дали да се възприеме като покана за това, проблемите на хората да бъдат чути и общината да се заеме с тяхното разрешаване, или като призив за оставка.
На протеста дойдоха и общински съветници от различни политически партии.
Те имат 5 основни искания, свързани с качеството на строителството и ремонтите, замърсяването на въздуха, презастрояването и липсата на инфраструктура в множество квартали, влошаващата се транспортна услуга и унищожаването на архитектурното наследство на София.
Протестът не е политически, защото изисква политики и няма да бъде допуснато да бъде партийно оцветен, заявиха хората, които излязоха на улицата.
Той е наречен "Данче слез" - протест за цялостно творчество и е отворен за тълкуване, дали да се възприеме като покана за това, проблемите на хората да бъдат чути и общината да се заеме с тяхното разрешаване, или като призив за оставка.
На протеста дойдоха и общински съветници от различни политически партии.