Меркел и Камерън не изгладиха различията си за кризата
Лидерите на Германия и Великобритания изпратиха разнопосочни сигнали относно разрешаването на дълговата криза в еврозоната и признаха, че не са успели да намалят различията по въвеждането на такса върху финансовите транзакции в Европа.
На въпроса за данък върху финансовите транзакции Меркел отговори, че двете страни не са успели да сближат гледните си точки по въвеждането на тази такса в Европа.
Двамата лидери виждат по различен начин и бъдещето на еврозоната - Меркел смята, че страните от валутния съюз трябва да бъдат по-добре интегрирани, докато Камерън се опасява да не отслабне влиянието на Великобритания, върху политическите и икономическите процеси в ЕС, коментира Би Би Си, на която се позова "Дневник".
По-рано днес германската канцлерка за пръв път се обърна към сънародниците си в Youtube, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
"Госпожо Меркел, как е възможно депутатите сами да определят увеличение на трудовите си възнаграждения? Във фирмите не са служителите тези, които решават какъв да е размерът на заплатите им" - това бе един от 10-те избрани измежду 1800 получени въпроси на потребители на интернет.
Германците избраха да питат Меркел и за теми като здравноосигурителната система, желаното узаконяване на канабиса, пенсиите. Никой обаче не я пита за кризата в еврозоната, отбелязва АФП.
На всеки въпрос тя даде подробен отговор.
Канцлерката, която управлява Германия от 2005 г., помества всяка събота в сайта видеоподкаст на различни актуални теми. Тя също така е избрала за свой говорител бивш телевизионен говорител, който е четял новините в основната телевизионна вечерна емисия.