Депутатът от ДПС е продал дяловете си в Richi International Ltd, Redwood Capital Ltd и Uno de senso Group Ltd. Компанниите са регистрирани в офшорни зони.

Декларацията е подадена на 28 април.

На 27 ноември 2015 година Пеевски подаде декларация, че е собственик на 100% от въпросните компании.

С декларация от 4 януари 2016 г. Пеевски декларира, че е придобил и 100% от Richi International Ltd.

Не е ясно с какво се занимават компаниите.

През септември 2015 г. депутатът декларира собственост на 49% от компанията Al Entisar General Enterprises Co L.L.C., регистрирана в Обединените арабски емирства.

Преди месец стана ясно, че той е продал участието си в "Булгартабак холдинг", а негова фирма се отказва от търга за активите на "Химко Враца". Тогава той обяви, че възнамерява да изтегли бизнеса си от България.

Осветляването на бизнеса на Пеевски започна през лятото, когато майка му Ирена Кръстева му прехвърли 90% от компанията "НСН Инвестмънт". Останалите 10% останаха нейна собственост.

В края на август 2015 г. се разбра, че "НСН Инвестмънт" притежава 5% от "Булгартабак Холдинг". "НСН Инвестмънт" е и 100% собственик на "Десентиа България", която е кредитор на цигарената фабрика "Юрий Гагарин". "Десентиа България" е отпуснала заем за 12 млн. лв. на пловдивското предприятие, като обезпечение са били имоти на фабриката.

Депутатът получи от майка си и 50% от "Балканска медийна компания", която е едноличен собственик на "Нова българска медийна група", издател на вестниците "Телеграф", "Монитор" и "Политика".
"Балканска медийна компания" е собственик на десетки имоти в цялата страна.

На Пеевски са и по половината от капитала на дружествата "Био уотър" и "Био уотър инвестмънт" - също дарение от майка му.

Преди дни премиерът Бойко Борисов обяви в интервю, че не знае къде е депутатът Делян Пеевски и с какво се занимава. Адекватен отговор за заниманията на Пеевски не можаха да дадат и колегите му от ДПС.