Токови удари оставиха Пловдив без вода в жегата
Аварийни екипи работят по отстраняване на аварията
Три токови удара извадиха извън строя помпените станции "Север" и "Юг" в Пловдив и оставиха жителите на града под тепетата без вода в жегата, съобщиха Радио Пловдив и "Plovdiv24".
Заради спирането на станциите липсва вода в горните етажи на сградите в целия град, а при първите етажи, налягането е силно намалено.
Токовите удари са поразили трафопостовете на двете помпени станции. Електрическите съоръжения се поддържат от EVN и аварийните екипи на дружеството са започнали незабавно да работят по отстраняване на повредите.
Друга сериозна авария тази вечер е станала на ул. "Стефан Стамболов" 83. Там е прекъснат етернитов водопровод Ф546 от външна фирма. На мястото се работи, но в района няма да има вода до отстраняване на аварията.