Доайенът в алпинизма, живата история на българските планински спортове, автор и организатор на единствения по рода си фестивал на планинарската култура Банско Филм Фест, Петър Атанасов е починал. Тъжната новина съобщи в профила си във Фейсбук кметът на Банско Георги Икономов.
"Днес с прискърбие разбрах, че един голям приятел на Банско и планината, ни е напуснал. Доайенът в алпинизма, живата история на българските планински спортове, автор и организатор на единствения по рода си фестивал на планинарската култура Банско Филм Фест, Петър Атанасов, вече не е сред нас. Вечна ти памет, Пепи! Ти чувстваше планината, ти беше приятел, ти беше човек с голяма душа. Ще ни липсваш", написа Икономов.
Атанасов, който бе близък с изчезналия под Шиша Пангма Боян Петров, посвети последните години от живота си на фестивала в Банско, където събираше най-известните алпинисти от цял свят.
НАЙ
До месец започва изграждането на ключов булевард в София (снимки)
Руският посланик в САЩ предвеща приближаването на ядрен Армагедон
Шофьорът, който кара с километри в насрещното на „Хемус“, се оказа 79-годишен
Медведев „ободри“ шефовете на военните заводи с думи на Сталин: „Ако не си вършите работата…“
Блокади на метро, на гари, на летище "Шарл де Гол" и сблъсъци в големите градове на Франция (видео)
Руският посланик в САЩ предвеща приближаването на ядрен Армагедон
Радев от Брюксел: Ангажираме се само със снаряди за наши партньори, не за Украйна
Руски ядрени подводници може да започнат постоянно да патрулират край бреговете на САЩ
Гняв, сблъсъци и пламъци: Бунтът срещу пенсионната реформа обхвана цяла Франция (видео)
Медведев „ободри“ шефовете на военните заводи с думи на Сталин: „Ако не си вършите работата…“