Водолази откриха сейфа на прочут потънал кораб

Според легендите в сейфа има голямо количество злато

Обратно в новината

Коментари - Водолази откриха сейфа на прочут потънал кораб | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

да не са открили в сейфа златен курац,и да му се порадват по хърватски

не знам откъде изровихте цифрата 10%, но ако някой извади злато от потънал кораб може да получи и много повече. Зависи от това дали корабът е в териториални води, дали има юридически собственик на златото и т.н. Ако извадиш злато от пиратски кораб извън териториални води, прибираш почти всичко, с изключение на данък, който трябва да платиш там където ти е регистрирана фирмата.

DA GO NE PIPAT,TO SI E NA BACE VINETU

Явно е в териториялни води,щом им е трябвало разрешение за потапяне. В повечето държави има възнаграждение за иманярите и то е около 10-20℅ от стойноста на съкровището.Разбира се България не е между тях,затова съкровищата ни заминават при частни колекции на запад.

"ТериториАлни"

Бойното кръщение на Реджа Марина е на 20 юли 1866 г. в битката при Лиса по време на Австро-пруската война (наричана в Италия и Трета война за независимост), в която новото кралство воюва на страната на Прусия. Сражението се състои в близост до остров Вис в Адриатическо море и е едно от малкото на брой военни действия на италианския флот през 19 век. Характерното е, че в битката целенасочено е използвано тараниране, което оказва последващ силен ефект върху дизайна и тактиката на военните кораби. Италианският флот, командван от адмирал Персано, събира 12 броненосеца и 17 кораба с дървен корпус, макар че само един от всички, „Афондаторе“, е от модерен тип с оръдейни кули. Въпреки значителната разлика в броя и въоръжението, австрийците, под командването на адмирал Вилхелм фон Тегетхоф, нанасят тежко поражение на италианците, които губят два бронирани кораба и 640 души.

има тази тема към България !?

има тази тема към България !?

Съгласно чл. 91 от Закон за собствеността - заровените в земята, зазиданите или скрити по друг начин вещи, собственикът на които не може да бъде открит, стават собственост на държавата. Лицето, което ги е намерило, има право на възнаграждение в размер на 25% от стойността.

"По закон на водолазите, открили съкровище, се полага 10 процента от стойността му." А в България пиеш една студена вода и нищо! Само дето ще пишеш до припадък обяснения в полицията.То и за това иманярството процъвтява.Аз ако намеря съкровище ще го заровя обратно там където си е било и никога няма да се забърквам с него.

Хубава справка.