Властите решили да не включват BG-Alert за труса в Турция, но някои абонати получили сигнала
Само потребители на Android са били известени за опасност, но МВР не е задействало системата, защото не е имало нужда, обясни Даниел Митов
Обратно в новинатаКоментари - Властите решили да не включват BG-Alert за труса в Турция, но някои абонати получили сигнала | Днес.dir.bg
Коментари
КОГАТО се усети земетресение на територията на България (независимо къде е епицентърът), тогава БГ-Алерт въпреки всичко да пуска съобщение. Най-елементарният сценарий, за който се сещам, е, ако земетресението стане нощем и хората спят - трябва да могат да реагират дори само в случаите, че има повредена инфраструктура наоколо, свързана със застрашаване на човешки живот (е добре де, поне на местата у нас, където изобщо има действаща инфраструктура...)
Какъв бгалерт бе? Тия скапаняци до сега я тестваха 5 пъти и никага не проработи нормално. При тест. А сега ми кажи как очакваш да проработи в реални условия?
Ми що да сработва при земетресение, което масово се отразява от медиите? Тя тая система е само ако незнаеш за нея и да си правят тестове! А толкова пари потрошиха по нея! И никаква отговорност! Кога да сработи бе, когато има земетръс 9 степен и то в България ли? И ооооо изненада, докато стигне до нас силно земетресение от друга държава, минават секунди или минута, в зависимост от разстоянието. Време да се залепиш под касата или под масата! На това се вика ранно предупреждение, а не тия дрънканици...
Кат го тестват никой не разбира, но е супер. Като не го задействат и някои абонати са алармирани?!?? Поредната серия от Бг парадокси!!!
известие по Андроид системата за известия и тъкмо каза, че го спамят и няма и 10-секунди по-късно почна да лашка Така, че това си е полезно нещо, но явно в БГ смятат ,че дори има време да решават да пускат или не - тогава, когато и 1 секунда може да те спаси.
ама то кю-ей имало ли е на тази система? "Глави" ли са правили?!?!?! ") Не ми отговаряйте....
Задейства се Гугъл алерт .Нашите държавници са циркаджии .Могат да работят клоуни .Главния циркаджия е ту тууу .
Кървата Сю можела да мисли. Идиот продажен. Вдигна с 50% заплатите на тъпите полицай. За да пазят Лойко и дебелия Делян.
Толкоз тъпи като нашите няма. Ще ли да я пускат. Олигофрени Ту Туу. Прасета и тикви като се съберат
Какъв е тоя Гугъл Андроид Алерт Еартхяуаке? В Гугъл Плей има разни апове, които са на трети страни и нито едно на Гугъл. За какъв Алерт на Гугъл или Андроид се говори?
Много си прав! Аз вече си инсталирах приложението. Поне при земетресение от Румъния или Турция ще предупреди.
Какво общо има БГ-Алърта??? Който го е получил е през Гугул поради включената опция за такива предупреждения
Земетресението не е в Евросъюза. Как е влязло? Не пазим границите на съюза добре. Трябва Урсулата да отдели 100 000 000 000 за борба с незаконната миграция на земетресения!
Добре е , че се мисли в тази посока, ноза какво да предупреждава такава система, като в България няма нужда? Всъщност полза от известяване има в Гърция , защото има територия по същата тектонична линия.
израз само - "властите решили" ! . а кой ги "овласти" тия власти ? . за трус в истанбул няма да известят, но за трус в масква - ше вият "на умряло" сирените !
Разбирач, вградено е в Операционната система пич! Виж си системните настройки и ще ги намериш!
Има две положения: системата работи или неработи- явно не . Малко бременна жена няма .ЯВНО ПОРЕДНАТА ХРАНИЛКА ЗА НАШИ ФИРМИ.
Така е! Няма нужда БГ-Алерт да "предвижда" нищо, а да има връзка с националния или европейския сеизмологичен център. Сеизмичните вълни не пътуват със скоростта на светлината все пак. В Бургас получих съобщението от Андроид и след 15-20 секунди се разлюля. За 200км разстояние от епицентъра все пак минават 30-40 секунди и дори технологичното време за пращане на съобщения или активиране на БГ-Алерт да е 20 секунди ПАК има значение. Ами ако не беше 6.2 ами 8? Пак ли нямаше да има значение?