Във Виена заговориха за демонтаж на паметната плоча на Сталин
Управляващите партии в столицата обсъждат как да се оформи "отговорно противопоставяне на миналото, но и да се отговори на нуждите на днешното общество"
Обратно в новинатаКоментари - Във Виена заговориха за демонтаж на паметната плоча на Сталин | Днес.dir.bg
Коментари
И курвите така искат да махнат стотиците пишки, които са ги плющели, но не става. Бой и ебан на заем няма, битият е бит, ебания ебан!
Сталин беше изверг, Хитлер беше малоумник, а Путкин е едно най-обикновено плешиво жуже.
Една малка неточност -Австрия е окупирана от войските на съюзниците СССР , САЩ , Великобритания и Франция . През 1938г е окупирана и присъединена към Германия /аншлус / Държавите победителки се договарят за неутралитет на Австрия и за това тя става толкова удобно място за преговори и център на всякакви шпионски афери и договаряния .
Аборигени! Ганьо отдавна скъса с миналото. Сега може само да поема нови ценности. Не знаех, че във Виена има паметта плоча на Сталин. Егати първобитния град и изостанала нация.
Минавам да кажа само - серем ви на лицата , евроджендърски педалчета ....в гъзовете ви ватник , в главите ви перемога.....
Щяхте да сте напълно щастливи ако още лъскахте есесовски ботуши, но да опустее и Сталина начи...
и ще има. Независимо колко големи и унищожителни са, историята показава ч след не много десетилетия всичко е забравя и се почва отново. Така че поредната световна война е на хоризонта. Въпрос на кратко време е да се започне.
Сталин е историческа личност. Под неговото ръководство Русия е достигнала най-голямата си мощ в своята история. Той е надминал Иван Грозни (първия руски цар и покорител на Казанския и Астраханския вилает), Петър Велики (първия руски император, победил великото Шведско кралство), Александър Първи (победил Наполеон). Сталин смаза Хитлер и властваше над половин Европа. Пред кабинета му Мао Дзъ Дун е чакал три дни да бъде приет. Впрочем, Сталин създаде днешния Китай, затова портретите му се разнасят там при всяко държавно празненство. Сталин е живял в бедност, нямал е нито собствено жилище, нито дори собствени мебели - всичко е било на държавата. След смъртта на Сталин Хрушчов, треперещ от възбуда, се втурнал да отключва личната каса на Сталин, като се надявал, че там ще открие несметно богатство - намерил само три лули. След Сталин дребни и тъпи душици, като Хрушчов и най-вече Горбачов, унищожиха създадената от Сталин велика държава, която Путин боязливо се опитва да възстанови. Западът съзнателно забравя за заслугите на Сталин в поражението на Хитлер, но това лицемерие е типично за Запада. Неговият кумир обаче - Чърчил, пише в мемоарите си: "Когато маршал Сталин идваше при мен, аз винаги ставах на крака да го посрещна. Веднъж бях решил да не ставам - протоколът не ме задължаваше. Когато той влезе обаче, като че ли някаква мощна сила ме поде и аз станах, като изпънах ръце по кончовете на моите офицерски панталони." Сегашните третополови индивидчета с розови бузки, инфантилни усмивчици и блуждаещ поглед на дебили следват напътствията на техния гуру - чичко Сорос и другите лицемерни кретени, от които получават пари. Те се побъркват и пълнят гащи, когато чуят името Сталин. Те отдавна са забравени, но Сталин ще остане вечно в историята като победител!!!
Нациите имат свойството да поумняват, когато през зимата им секне газта. Тогава разбират колко са прави комшиите, коагато ти казват, че доствчика е ненадежден.
Когда я умру, на мою могилу нанесут много мусора, но ветер времени безжалостно сметёт его!
Преди да се упражняват върху Сталин Виенчани да се погрижат за Карл Луегер, който продължава да си седи леко оцветен на Ринга срещу Щатпарк... кой беше Луегер, ли? Този, който е подготвил идеологически Шоа-та.
Мястото на мумиите е в мавзолея. Скоро и путлер там. Аре фак офф, чебурашки скапани!
Я си признай какъв си бил преди 89-та :)) Щото, днешните ни най-видни "русофоби" са все с ДС-БКП произход.
ЛГБТ отрочето на ДС доносниците се опитва да остроумничи :))) Не знам защо, но ми се струва, че и то ще се "възпали" ако споменем майка му!
означава, че одобряват хитлер. трябваше хитлер и сталин да поделят европа , а не един срещу друг. скандинавието със великобритания и турция за сталин, централна и източна европа за хитлер. живато сега щеше да е песен.
Абе смешник! Как точно ще стане това? Та Путин за Украйна иска помощ от Северна Корея, от Сирия избяга преди Асад. Смешна и лошо въоръжена армия. Никой не го взема насериозно. Вече и ядрения шантаж не върши работа, а вие продължавате да твърдите, че следващата седмица с Украйна е свършено. И така вече три години. Откъде ви намират такива идиоти!
Поколението което помни защо е там паметната плоча си отива и иде времето на тези, които не си знаят историята. А знаем тя как наказва без паметните!
Иди да помагаш, че тая скапана армия изхвърля Хохлите от курска област и ги нагъзи яко на тяхна земя. Тогава да те видя какво ще пишеш кат ти за пари лично под дупарата.
Тия партенки ги оставете - Путин е затънал до шията в лайна и кръв в Украйна, ще нахлуе в страна, член на НАТО - ще нахлуе на*уй точно!
И как ще стигнат до Австрия, умен? С телепорт ли? Колко от съседките на Австрия са членове на НАТО? Баси малоумните животни дето сте копейките...
ретард, вата - Австрия освен, че почти отвсякъде граничи с членки на НАТО, е в тясно сътрудничество с Алианса, което е допълнително засилено от 4 неутрални страни - самата Австрия, Малта, Швейцария и Ирландия, по тяхно желание, след като Путин нахлу в Украйна, а едни други неутрални негови съседки директно влязоха вътре!
Тия имат паметник на Альоша във Виена (на съветската армия де)! Преди няколко дена се отказаха от газта... Егати русофилската държава !!!! Рашистките тролове трябва да се радват на тази статия !
Той и Хитлер е избил хора колкото Сталин.Остава и на него да му сложат една паметна плоча.
Голяма личност .Избил е повече руснаци,отколкото Хитлер и Наполеон и в руско-турските войни и т.н.
СТАЛИН е грузинец бре, не руснак. Нали Грузия шъ я прайте евро-атлантичка натовичка. Що шъ му махате на Старин плочката? Те в СССР/Русия отдавна ги махнаха, ама вий от шфабландия отде да знайте това.
Сталин е убил милиони руснаци. Гладомора е геноцид над украинците. Не случайно ченгетата от източна Европа си криеха парите в Австрия.
Аз пък винаги съм се чудил, защо фашистка Австрия не е споделила съдбата на фашистка Германия след края на войната. Адолф е австриец. Освен това, австрийците приемат с радост и възторг "Аншлус-а" с Германия, и накрая руснаците влизат във Виена както и в Берлин. А по отношение на Австрия, след войната се разпространява някакъв си исторически мит, че те са били окупирани от Германия.
Глупако третополов, при Сталинските репресии загиват към 80 000 съветски граждани, не малко от тях заслужено! Не пиши за неща, които не разбираш и се ограничи до ректалната хигиена!
Правилно, австрия трябва да забрави кой я върна към самостоятелните държави, иначе щеше да си е немска провинжция. А кой лапа здраво до 1989 год. като посредник между двата блока. Трябва да изтрият тези мрачни спомени и направо да си стават немска провинция.