Собственикът на "Пътна помощ" показа касов бон и се защити: Автомобилът беше силно ударен
Никола Йорданов отхвърли обвиненията и заплаши със съд за клевета, а от КЗК започват проверка
Обратно в новинатаКоментари - Собственикът на "Пътна помощ" показа касов бон и се защити: Автомобилът беше силно ударен | Днес.dir.bg
Коментари
Тези се вземат за много интересни. Случай АМ Тракия близо до разклона Сарая Гелеменово светва чека и стрелката за температурата забива. Спирам в страни от АМ изчаквам пада температурата и вземам отбивката за Сарая. Пълня 10л вода, чакам доста време, наливам а от радиатора водата изтича. Обаждам се на 112 питат ме къде съм -ми няма нищо отличително. На аварийни съм и вдигнат капака на багажника. Идва репатрака. Товари ме обажда се и пита някой да поеме колата В Пазарджик няма, кара ме в Пловдиф Сервиз Анголов -не знам километрите Взе ми 80 лева. В 17 часа ме поеха нов радиатор към 19 часа се оказва че колата вдига температура водната помпа остава за сутринта. В 08:00 часа Колата готова. Събота е.... В Ямбол съм на влизане отзад излиза "мъгла" -тупрбината!? Съгласи се репатрак да дойде, и да ме превози на 90 км. Ще се връща празен 130 лева- Натовари ме, укрепи ме, разтовари ме. Какво значи амтомобила силно ударен!!! Нали е за това репатрак Че то момчето и на кантара да я качи -повече от 300 лева надали ще вземе. Само отнемане на лицензите ще реши проблема
"Пътният инцидент стана вчера рано сутринта..." "...касов бон за услугата, на стойност 860 лв., издаден на 29 април в 14:28 часа." Инцидент сутринта, касов бон след обед, може би когато случая се е раздухал и собственика се е уплашил че не е издал касов бон?
Все пак, този автомобил е отишъл за скрап. На кого са платили скрападжиите парите (най-важният въпрос) и колко (то е на тонаж и е далеч по-маловажно)?
Това е ПТП. Каква е причината е редно да се направи експертица. Това значи че колата не отива за скрап, а на отговорно пазене. Може да има причина за дело. Много бързо решавате проблемите на хората. Интересно ако с теб се случи какво ще пишеш тогава. Още повече в случая има и тежка травма -откъснат крак. Смирете се
Че Пътна помощ,Полиция,КЗП са едни фигуранти които работа не вършат,но вземат пари за бездействието си.Е как ще се оправим тогава като вече 20 г. сме в ЕС и подобрение няма.
Ами от полицията като нямат ангажимент и като всеки си определя цени както му скимне да се оправят те с колата. Ако пътуващите бяха загинали кой щеше да плати? От оня свят ли?. В другия, белия свят си има тарифа. Пътните служби те уведомяват какво струва. Ако сметнеш, че ти е скъпо си организираш сам. А тук всички държавни клатурковци нямат ангажимент. Те сямо за зяплатите имат такъв.
И бакшишите вече ви имат за балъци, щом така нагло излизат да се изказват с такива небивалици!
Не слушайти никога какво ви казват милицаите. Трябвало е да остави колата така, милицаите щяха да си извикат техен автовоз, колкото да я изведе извън магистралата, после да се оправя.
Желая му на тоя боклук , неговата кола да му я повози толкова доброжелателен колега ! Тия нещастници изнудват хората , повярвали са си много !
в 14:28 на 29 апр 2025г. е издадена сниманата касова бележка Кога тури паретата у джебето кога издаде бон?
Като колата е за скраб защо полицаите го карат да вика пътна помощ. Всичко фирми за скраб рекламират безплатно извозване. Полицаите са го подвели трябвало е директно да се обади на фирма за скраб. Явно това е още една хранилка на която са закачени. Имайте срама не може от всеки да вземате пари.
Ама ако колата беше с каско, щеше да си я натовари без пазарлъци и застрахователя щеше да си му плати по тяхна си тарифа и тоя щеше да мляска като поп по пости! Лешояди са и то нагли! Ако не си правите Каско, поне си правете абонамент в СБА, ако ви се наложи да ползвате Пътна помощ да не се гаврят с вас!
Виждате ли как се образува котлен камък,,тоест сива икономика.Кои поиска веднага посивява,Ако се издава лиценз за подобни услуги само на ФИРМИ Като СБА Няма възможност за диваци и вълци единаци.Австрииците имат само 2 фирми със филиали през 30км никога никакви проблеми но се плащат годишни клиентски такси,Ако не си клиент положението не е по различно от нашето скъсват те като стар телефонен указател.
Българската алчност е безгранична.Нямаш пари, тръгваш си и оставаш колата на пътя да пречи.Да се оправят Кат, Гражданска защита, и застрахователи.
Транспорт на автомобил от Германия до България 800=1000 лв . Минаване на граници пътува два три дена спане на паркинги. Колко да е трудно да натовариш един разбит автомобил. Ако беше му взел 300 400 лв което също е много никой нямаше да пише и да се възмущава имайте мярка по-спокойно не се прави така бизнес. Малко ми прилича на изборите в Беларус през 2020 . Ако си беше написал 51 процента никой нямаше да протестира ама той 85.
очевидно колата е за скрап. фирма за скрап нямаше да му вземе, а щеше да му даде пари.
Купете си карта от СБА,която включва безплатна пътна помощ,безплатен технически преглед и други допълнителни неща. Ползвал съм техните услуги,коректни са,доволен съм.
Навсякъде те дебнат търгаши,измамници и далавераджии. Които се стараят максимално да те оберат,дори ако е на гърба на твоето нещастие. От алчност,злоба и подлост ще се самоунищожим като държава и народ.
Щото тука голям спор се заформи! Не сме гневни на цената - всеки си е бачка луд и може да каже и 5000лв пако иска! Гневни сме, че като се е обадило момчето, което със сигурност е било в голям стрес, надали е казало - колко ше струва да дойдеш, да отвориш ремаркето и да си натоваря сам колата. В такива случай трябва да си човек и професионалист. Да зададеш въпроси като - от коя страна на платното е, на пътя ли е или в канавка, в движение ли е. ЧАК тогава да каже цена, която клиента да приеме или откаже! Даже и приблизителна да е - винаги задай граници! Но да отидеш и да се отметнеш от първоначалната си оферта на място - ето това не е нито мъжко, нито професионално. Това е типичен пример, за една жалка душица, чийто морал е вече под нулата, и не осъзнава, че всичко на тоя свят се връща! Днес ще изкараш едни пари - утре ще изгубиш двойно!
САЩ ..Идва съседа 5 сутринт с полицейска кола, дават му визитка къде ще му закарат колата, отиваме да я вземем от полицески паркинг, качваме до сервиз , питаме колко струва..- Застраховката плаща всичко, нормална застраховка, разтояние 50 мили. Върнете се в България..
Наложи ми се репатриране на автомобил за около 30-32км. в празничен ден ( събота ), колата просто отказа да запали и изгуби мощност. Повиканият бе наясно , че колата ми се качва на репатрака и се вози до сервиз. За идването и откарването - т.е. общо около 62-64 км, момчето взе 130 лева . случката е от преди около месец. каза 130 , взе 130 . Точка.
И в чужбина, и в България се взема различно за кола 'отказала да запали' и катастрофирал автомобил. Поради много причини, сети се сам.
За укриване на доходи къде трябва да е тоя педрас, при бай Ставри свирки да свири че и много убав
Така някъде в Танганайка репатриращата фирма пуска няколко обяви с различни номера и различни наименования! Първо се обаждаш на първата попаднала обява, казват ти висока цена ти се отказваш, звъниш на следващия и от там ти казват почти същата цена, звъниш на следващия и от се съгласяват за по ниска цена, но като идват вдигат цената, защото полицайте в Танзания и те имат деца и хляб ядат! Така правят всички фирми в общественото обслужване в Танзания, просто изнудват танзанийците с помощта на полицайте
Мен за толко ми карат кола от Германия до България
Катастрофирали, спешно от сега за преди малко, или с здрави с предварителна уговорка 2 седмици по-рано? Дали има разлика между двете услуги, как мислиш, ако можеш изобщо да мислиш. И толкова вземаха на кола преди 10 години, сега е 1500 лева.
За полицая дал визитката на момчето - нищо!!! Защо не проверят на колко ПТП присъства този полицай и тази фирма е репатрирала колите от произшествията?
Абе то никой не я е видял тази визитка, освен във фантазията на този пикльо. Цената му се сторила висока, звъннал на фирма от интернет - още по-висока хахахаха Каквото сам си направи човек, никой друг не може да му го направи.
Като слушам на тази жена глупостите и този пишман18 годишен канадец, се сещам за приказката че беден мъж го обича само майка му...
Нека ти обясня нещо.Когато си професионалист и получиш обаждане първото,което трябва да направиш е да зададеш въпроси от рода -В какво състояние е колата.Момчето е било в шок и не знае какво да обясни на човека с влекача.Така че професионалиста трябва да зададе тези въпроси,да си изясни горе долу ситуацията и тогава да каже цената.Не може да обявиш една цена от 1.50лв на километър и после да вземеш 800лв.Това е лъжа и измама или не си достатъчно добър специалист и не знаеш какви въпроси да зададеш.Между другото случвало ми се е да ми кажат една цена по телефона и после в сервиза съвсем друга без да има някакви допълнителни усложнения.В този случай си взимам колата и си тръгвам и отивам на друго място,но тука ситуацията е друга.Не отричам,че колата е трудна за местене,но затова трябва да питаш,за да определиш точна цена още в началото.Не може да се възползваш от нещастието на хората.
Е'ати боклука... Да печелиш от нещастието на хората, когато си опрян до стената НЕма такава държава
Смятай какви хора са и тези с климатиците, спря ми климатика, дойдоха - профилактика, фреон, пълно почистване, разглобяваха половин ден си играха, накрая 400 лева. Как може да използват затрудненото ми положение, това какви бизнесмени са, къде си Бай Тошооо
За какъв бай Тошо ревеш бе,другарю изкуфял и склеротизирал комуняга? Ремонтът на климатика ти се сторил много скъп? А по времето на комунизЪма имаше ли климатици по панелките? Като дойдат майсторите,питай предварително за цената,а също така изисквай касов бон и питай колко време е гаранцията на ремонта.
Представи си картината! Катастрофа, дядото с ампутиран крак, кръв навсякъде (вижте снимките) , паника, ужас, безнадеждност … И един мазен мошенник, пръхтящ и с огромно шкембе (100 процента е некой такъв) идва и в момента в който чува, че живеете в Канада превключва на тарифа “чужденци”… Жалка, бананова република, пълна с Лойко Борисовци - дядовци на метрото!
Отиди в Канада без застраховка и катастрофирай на пътя, повикай Пътна помощ да те махнат от пътното платно, после напиши пак колко са ти взели.
Явно си бил идиота на класа, нали ако имаше застраховка щеше да дойде репатрак от застрахователя. Ако е бил в шок и не се е сетил, КАТаджиите гледат застрахователната полица и ако има, се обаждат на който трябва.
И къде точно видя, че няма застраховка? Пак не отговори! Забрави да напишеш и разбор на ценообразуване на ресторантско меню! Или си мислиш, че не си личи, че си един и същ катил, дрискащ навсякъде? Няма да се учудя да си същия тоя цървул, дето се е възползвал от бедата на хората!
Със сигурност си бил идиота на класа. Нищо не написа за застраховката, за картата на СБА, обясняваш ми за театри. Ти си за цирка, няма толкова нафантазиран идиот, вживяващ се в ролята си.
Да,внукът е трябвало да каже,че живее в руската кочина и щеше да му поиска поне два пъти по-малко. Защо обаче огромното мнозинство от нашите сънародници,които са в чужбина предпочитат да живеят в САЩ,Канада и Западна Европа? Защо не отиват в Русия? Нали нашите рубладжийски управляващи твърдят,че 90% от българите били русофили?
Една разбивка как е в Англия например: Разбивка на разходите Основен транспорт на повредено превозно средство (кратко разстояние, локално) • Такса за повикване: 40–100 паунда • Такса на миля: 1.00–2.00 паунда на миля (в едната посока) • Обща цена за кратко разстояние (напр. 10 мили): 50–120 паунда
Егати мръшляка! За 900 лева наемам 5 тонен кран да ми работи цял ден на обекта!
чакай да дойде за 900 лева, вишката е 700 на ден, а не може да вдигне нищо. Крана дреме на обекта и не харчи нафта за пътуване на километър, не му трябва винетка, а като дойде на Магистралата нали трябва да натовари колата на нещо, за това нещо ще дадеш още 900. Станаха 1800, пак си вътре.
Одрал кожите на нещастните хора, щото било трудна задачата. Да разбирам ли ако му се направи една ревизия ще се намерят безброй леки задачи за по 40-50лв, където кормилната система си работи и просто е гръмнал двигателя?
По цял свят има разлика да репатрираш пострадал при ПТП автомобил и просто аварирал автомобил. Кое е неясното, по цял свят тази услуга когато нямаш застраховка е изключително скъпа. Седни на магистрала в САЩ, или дори в Испания и кажи нямам застраховка, репатрирайте ме. Ще ти се иска да не си ходил там никога.
Като си цъкаш плюсове сам? По-горе имаш за Англия! Да не говорим, че брейкдауна ти е част от застраховката! Също така - ти от къде знаеш кво е имал и нямал шофьора?
И каква разликата? Да не би катастрофиралото МПС да тежи повече? Или рита много? Измислени глупости. Имаш да превозиш тон и половина ламарина на Х километра. Даже когато са вече смачкани не ги пазят да не ги одраскат. Некатастрофиралите трябва да ги пазят пт щети.
Каква разбивка за Англия имам бе малоумен, това че някой ягодоберач написал нещо - дали е верно?? В Англия има да чакаш за 1 лира на километър репатриране на катастрофирал автомобил, само товарене-разтоварване ще те одерат 300 лири, поне.
Си и тва си е! Тва не е берач на ягоди, дето го е написал, а аз смешнико! Информацията е публична!
Товарене/разтоварване в Англия - хахаххаха. Пич, тука нема такива глупости. Има Такса повикване (колаут чардж). И недей всички Българи във Великобритания ги слагай на ягодите като съселяните си…
То и тук има за бедни като теб - сребърна карта на държавното СБА, те ползват същите частни Пътни помощи, нямат техни, но си с карта и ти е безплатно! 73 лева на година с включена такса за репатриране на КАТАСТРОФИРАЛО МПС, за 60 лева е само АВАРИРАЛО МПС. Една салата ти е вече 12-20 лева по кръчмите, 73 лева лева т.е. по 6 лева на месец и си спокоен, каквото и да стане няма да мислиш за тенекията, а за на дядо си ампутирания крак, както в случая никой не го интересува дъртия колко е бил адекватен на 73 години, че да кара със 140 по магистрала.
Глей го, сельо, вече разпредели кой беден и кой богат! Избърши пяната от устата, удри една ракия, после и жената, и си лягай! И спри да пишеш кръчмарски ценоразписи - нацвъкал си ги навсякъде! Не всички “пукат” по кръчмите като тебе! Някои предпочитаме опера, театър…
5км общо 800лв. излиза по 160лв/км. Че то в Норвегия където правят спасителни операции на тирове е по-евтино. А и последно, това за делото си е чист кьор фишек за пред публиката.
Този е за пандиза - мошенник, използващ затрудненото положение на хората. Какво значение има каква е повредата на колата, няма да харчиш 55кратно повече бензин за привозът и. Засружава да му се хубликуват пълните фирмени и лшчни данни, за да могат всички да бягат от него.
Уважавам труда на всички, но 800-1000лв за 5-10км е скандално. Без експертнича в сектор който не работя, това би трябвало да е 200-300лв работа!
ЧЕТА КОМЕНТАРИТЕ И ИСТИНАТА Е ЧЕ В БЪЛГАРИЯ ВСИЧКИ СИ ИГРАЯТ НА " ПРЕЕБИ ДРУГАРЧЕ " И ЕДИН МОМЕНТ ВСИЧКИ СА ПРЕЕБАНИ , АМА КОГАТО ЗА МОМЕНТ СА УСПЯЛИ ТЕ ДА ПРЕЕБАТ НЯКОЙ СЕ ЧУВСТВАТ ГОЛЕМИ И ЗНАЧИМИ , НИЩО ЧЕ СЛЕД ТОВА СИ ГО ПЛУЧАВАТ ПО СЪЩИЯТ НАЧИН , МАСОВА ДЕГРАДАЦИЯ , ТОВА Е РЕЗУЛТАТА ОТ ЧАЛГА КУЛТУРАТА , ЕРГЕНСКИТЕ ФЕРМИ , КОЛКО ДАВАШ И ВСИЧКИ ПОДОБНИ , ОТВРАТ , ЗАТЪВАМЕЕЕ
Предлагам ПЪЛНА ДАНЪЧНА РЕВИЗИЯ Пълна проверка на фирмата, техниката и правоспособността на служителя Да разбере ТЪРГАШЪТ как се дават пари
Няма ли да има разследване на прокуратурата за това, че НЕОБЕЗОПАСЕНА бариера е оставена на пътя? Пак ли няма да има наказани? АПИ, Прокоратура, Правителство - по тези пътища са и вашите деца! Не бъдете НИЩОПРАВЦИ!
2024 г. ми се повреди колата до Кърджали. За да ми я закарат до Стара Загора една пътна помощ от Кърждали ми взе 700 лв. в брой, без касова бележка, на ръка. Трябваше да си броя стотинките. Всеки ден по 500/ 700 лв. без да се плащат данъци...
800лв. е минимална работна заплата след удръжките. Тоя е работил един , два часа за месечна заплата. Браво бе работяга!
Скъпо а? Вчера си купих кфс - 8 крилца и 8 парчета пиле. Панирани. 40 лева. Скъпо ли е? На магазина това количество пиле ще е около 10 лева. Максимум. Що не протестирате? Що не мрънкате? В заведение една салата е 18-25 лв. Скъпо ли е? Продуктите вътре са за 5 лв. Що пълните кръчмите бе? Що не се оплаквате?
БЪЛГАРИ ЗНАЙТЕ ! РАССИЙСКИ НАРОД НЯМА И ДЪРЖАВА РАССИА НЕ СЪЩЕСТВУВА! НОВИТЕ ИЗТРЕБИТЕЛИ НА БЪЛГАРИЯ ЩЕ ПОЛЕТЯТ САМО ПО ПОСОКА КУЛИТЕ НА ЧЕРВЕНАТА КРЕПОСТ И МАВЗАЛЕЯ НА СИФИЛИСТИКА. НАД МАСКВА ЩЕ ИЗГРЕЯТ 35 И ПЕТ БЪЛГОАМЕРИКАНСКИ СЛЪНЦА , БЪЛГАРИЯ ЩЕ СИ ВЪРНЕ ТЕРИТОРИИТЕ ОТ КИЕВ ДО УРАЛ , А МУМИЯТА ЩЕ ЗАПОЧНЕ ДА ВИЕ ОТ УЖАС И ЩЕ ПРОГОВОРИ !
Защо не му се спретне един одит как е калкулирал цената и след това една данъчна проверка 5 години назад? За 1000 лв ще хванеш един багер или автокран да работи 2 дни, един работник общак да бачка 10 дни, а този ги е изписал за няколко часа работа ...
Ми иди ги изпиши и ти бе! Кой те спира? Всеки има право да определя цена на стоката/услугата която предлага. Право на клиента е да откаже. Ма било скъпо? Като ти е скъпо не купуваш. Я иди и се оплачи, че кю 7 е скъпо?
Приятелю, аз постоянно изписвам машиносмени, материали и надници, с това си изкарвам хляба. Право на клиента е да откаже, но когато човек е натясно, около него умират близките му, е крайно неморално да му дереш 8 кожи! След като си запознат с материята, бъди така добър и публикувай тук разбивка на ценообразуването, за да видим каква надценка колегата ти е начислил на пострадалия!
Занимавам се с търговия със скрап и тези казуси са ежедневие. Пазара е що годе регулиран на тези услуги. Ако прецениш, че някой те дере - с два клика на телефона ще намериш още 10 фирми. Градска мобилност са много по-големи изроди от тези с Пътните помощи. Да не се налага на никого да ги ползва разбира се.