Проучват крепост на 7000 години в язовир Тича

Вероятно сме попаднали на работилница за костени изделия, разказа археолог

Обратно в новината

Коментари - Проучват крепост на 7000 години в язовир Тича | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ужас и всичко това се руши потопено под водата. Най добре да източим язовира нашълно за да можем да обазим тази старина

потресен съм от глупавите коментари.изключително неграмотни хора, не знаете нищо за собствената си история.

Не, тоси писач много несвързано пише. ужасно неграмотен.

Този доктор много несвързани приказки говори.

Новодошлите са си построили ВЕЦ там. После са сключили договор да продават 'зелена' енергия на 'съседите'. Следва точене на язовира и жажда за района. В последствие им се е наложил да строят защитната стена. Нищо ново, историята се повтаря... Хайде сега да го източите целият за да видим под острова да не би да има закопано имане!

Абе докога ДИР-а ще пишат глупост след глупост. Остава сега туристите от Италия и Гърция да ни залеят и да гледат разкопки. Кой ви подхвършя тия глупости всеки ден? А вие от инфантилност правите статий.

Марш в трети клас да се научиш на български език!

още действащ язовир има по нещо, я залети руини, я църква, я цели села.......Затова са направени точно там, да пиете по една студена вода и да не гледате много какво е било.....

Естествено, че язовирите са направени в деретата. Горе на баира ли искаш да са направени?

По добре напълнете язовира и не го източвайте ненужно защото се очаква суша в севеоизточна България. Как да го напълните без дъждове ли? Има начини, но трябва да се мисли и работи вместо само да се краде.

И какви са начините селски всезнайко?

Само за сведение: от поне година сушата в североизтока е факт и поизпразните язовири го недвусмислено го показват. По-притеснителното е, че климатичните модели и в кратко- и в дългосрочен план показват запазване на тази тенденция. С уговорката, че за кавито и прогностични модели да говорим, те винаги описват климата до известна степен и с ограничения, и в този смисъл ипредставят един възможен, но не и непременно задължителен сценарий. От друга страна да се залага и разчита само и единствено на последното (неточността на моделите) е повече от несериозно. Колкото до начините - сондажи и препомпване от други водоизточници, те са добре известни като възможности, но са непрактични поради голямата себестойност на добитата чрез тях вода. Едва ли ще са много мераклиите да ползват водоснабдявоне на цена по 15-20 лв кубичния метър. А и реализацията им не става с магическа пръчка, а означава изпълнението на проекти за доставка на вода от голямо разстояние или дълбочина, все задачи с немалък бюджет и някакво време за строителство..