14% са скочили цените на някои зеленчуци, но по-скъпо ли излиза домашната зимнина?

Много хора вече си купуват лютеница от магазина, но още има домакини, които предпочитат сами да я произвеждат

Обратно в новината

Коментари - 14% са скочили цените на някои зеленчуци, но по-скъпо ли излиза домашната зимнина? | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

мндаааааа, отново прах в очите на народаааа, аз съм неук, гледам на снимката домати от 1.20лв до 2.20лв. Вчера си купих домати 3.90лв. Това 14% ли е или повечко.

На мен киселите краставички ми излязоха под левче за буркан даже!

Буркан хубава лютеница скочи от 3,5 на 7 лева. Определено няма инфлация в %.

А етикета чел ли сте?

Абе...нали има евросубсидии...Що така цената на всичко скача?

Какво го показвате това мафиотско сборище, наречено пазар, на което всяка сутрин мутрите минават и определят цените. Какъв капитализъм и пазарна икономика, като няма един пазар, на който дребният роизводител да отиде и да продаде продукцията си на цена, на която хем ще спечели, хем няма да си губи времето да виси като сопол доката продаде една част от стоката, хем няма да хвърля останалото. Това не е пазарна икономика. И социализъм не е. Щото при социализма във всяко село имаше по няколко маси покрай пътя и като набере някоя леля две кофи домати, които са и излишни, отиваше там и за нула време ги продаваше. Ни касови апарати, ни фирми, ни регистрации, ни дявол. Няма данъци, ама парите от доматите - директно в магазина. Щото тогавашните били тъпи, пък сегашните умни.

Да по евтина и по качествена :)

Цената на продуктите е ясна. Обаче цената на труда кой я слага в сметката? Трудът на машините в завода е евтин, но не е в това въпросът.

Тука не се калкулира. Все пак го правиш през почивно време и едновременно с това е забавление за децата...така, че даже може и безплатно да ти излезе

Аман от глупости. Хвърля дедо оборска тор из градината и реди как било здравословно, защото било природно. Ама дедо е учил до 4-то отделение и не е наясно, че и азотния тор и оборската тор се разпадат до точно идентични вещества, които се засмукват от клеътъчната мембрана на растението. Само дето в първия случай става контролирано, а във втория даже Бог не знае какво се случва. Хрупаш после домашния домат пълен с нитрати и се чудиш от къде ли ти пристигат проблемите.

Преди 4-5 г. на пазара минава проверка за нитрати и един ухилен чичка продава млечен чесън.Подхилва се под мустак, щото сигурен, че не е торил с изкуствен тор, а само с "истински оборски тор". Кога излезли резултатите, чичката се охълцал яко - в неговата проба най-много нитрати. Писаха го по медиите.

там е разковничето

азотният тор е амониев нитрат и само това. В оборският тор има и куп други микроелементи като сяра, бор, селен, магнезий и то в достъпна за растенията форма. Освен това нитратите се натрупват в листната част и впрочем точно за това се дават. За да направят растенията маса, защото захарите от плодовете идват от листата. Разбира се, че листните зеленчуци не се торят с амониева ....

Домашно приготвената зимнина излиза по-ефтино, по-вкусна е, а ако и сами сте си отгледали продуктите е и здравосливна. Поне за моето семейство е и забавно. И след казана задължително е да се направи скара.

14% са скочили цените на някои зеленчуци, но по-скъпо ли излиза домашната зимнина?/ A според НСИ нещата са тръгнали едва ли не към дефлация. Интересно каква е методиката за изчисляване на инфлацията , като дори и цените потребителската кошница са скочили поне с 30-40 процента в последните 2-3 години.

Бе не знам дали домашната зичнина излиза по евтино, не знам дали е по вкусна, но със сигурност е по рискова! Стерилизацията на консервирани продукти в домашни условия сравнително рискова дейност. И да, забравете мантрите как българина някога по планините бил живял по 100 години. Кратка разходка из селско гробище ще ви покаже зловещата реалност.

Буркани започнаха да е правят през комунизма,болното поколение от тогава е резултат от мизерият по онова време. Баба не печаташе буркани с пет лъжици захар в тях. И нито една модерна страна не прави това. Само проста България.

Тъпак!

Във много голяма заблуда си. Лично съм виждал как в Германия си слагат кисело зеле и си правят някои консерви като компоти например...естествено повечето консерви които си правят са месни, но няма значение. Правят си, във вестфалия съм виждал да консервират аспержи. А каква домашна ракия правят в югоизточна Бавария, нямаш си на представа...60° сливова