Коментари - Партиите извън ГЕРБ, ПП и ДБ скептични към иновацията "ротационен председател" | dnes.dir.bg
назад

Партиите извън ГЕРБ, ПП и ДБ скептични към иновацията "ротационен председател"

От ИТН намекнаха, че ще подкрепят Росен Желязков, ПП-ДБ още нямат номинация за правната комисия

Обратно в новината
| Редактор : Ива Капкова

Коментари - Партиите извън ГЕРБ, ПП и ДБ скептични към иновацията "ротационен председател" | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Тъпичко е тва с ротацията, ама от новата коалиция не можем да очакваме да измисли нещо умно.

Въй! Ми сегинка ко шъ праим? Събирайте, братя, копейки!

На следващите избори ще има 10% избирателна активност.

Не виждам някъде да са записали в някакво условие или в някакъв документ, че председателят на народното събрание шест месеца ще бъде еди кой си , след това ще бъде друг пък след още шест месеца трети. Според вашата логика всичките до тука коалиции, дето са се разбирали един министър да е от едната партия пък друг министър да е от другата партия също са противоконституционни. Недейте да прехвърляте нарушаването на конституцията от страна на радев и кирчо, към всички останали. И е все пак редно да ви припомня че и политическите репресии извършвани спрямо хората на герб също са противоконституционни нали??????? Ама те не ви пречат.

ми се връщат спомените, но отношения на принципа "джентълментска дума" дума срещу дума без да се замисляме за това няма ли противоречие със закона, бяха характерни за мутренските времена. Ние нали се разбрахме, закона няма значение. Но какво ли да очакваш от канадски и израелски (не)граждани. Само дано не изпаднат в ролята на героите от "Джентьлены удачи"

И така, вече имаме коалиция САН МАРИНО. Там правителството се сменя на 6 месеца. Нарушихте конституцията и ще си платите за това. Тази врътка е незаконна и може да стане само със подаване на оставка , а кой може да ви гарантира, че при втория избор ще се получи ротацията. Никой ли не се усеща, че целта на ПП ДБ е само една-да разрушат НП ГЕРБ. И те да се наместят на тяхно място, въпреки че за нищо не стават.

Кой член от конституцията, за която не знаеш нищо е нарушен и по какъв начин?

Скъпи ми Смехурко, никъде в конституцията не е даже споменато ,че може да имаме ротационна смяна на най-важния човек в Републиката. Смяната на ПННС става само пори гласуване на народните представители и то при някакво сериозно нарушение Не чети основния закон като идола си Просто Киро, който наруши конституцията относно гражданството си .Тъжното е ,че четеш основния закон както ти хареса, а не те интересува какъв е духът на Конституцията.

Къде виждаш тук думата "ротационен"? Чл. 76. (1) Първото заседание на Народното събрание се открива от най-възрастния присъстващ народен представител. (2) На първото заседание народните представители полагат следната клетва: "Заклевам се в името на Република България да спазвам Конституцията и законите на страната и във всичките си действия да се ръководя от интересите на народа. Заклех се." (3) На същото заседание на Народното събрание се избират председател и заместник-председатели. Чл. 77. (1) Председателят на Народното събрание: 1. представлява Народното събрание; 2. предлага проект за дневен ред на заседанията; 3. открива, ръководи и закрива заседанията на Народното събрание и осигурява реда при провеждането им; 4. удостоверява с подписа си съдържанието на приетите от Народното събрание актове; 5. обнародва решенията, декларациите и обръщенията, приети от Народното събрание; 6. организира международните връзки на Народното събрание. (2) Заместник-председателите на Народното събрание подпомагат председателя и осъществяват възложените им от него дейности.

Дай да видим хлапенце как беше 20-те години преди управлението на герб? По-добре ли беше? Кога и с какво? Сега две години вече минаха откакто герб не управляват- по-добре ли стана. Кога и с какво?? Хайде говори ме за факти не за измислици. Нито за идеологии. Говориме конкретно за стандарт на живот, инфлация, цени на стоки и услуги. Покупка на автомобили и жилища от страна на населението. Хайде дай да видим фактите. Като почнеш от 90-та година насам.

Ами то е много лесно да се види. Отиваш на сайта на Световната банка. Намираш графиката на нарастването на икономическия прираст на България от 2000 г. насам и виждаш следното: - до идването на власт на ГЕРБ той е бил между 4 и до почти 7% годишно - след идването ГЕРБ спада по1%, без да броим годините когато е бил отрицателен, под нулата. Изводът е простичък ГЕРБ сринаха икономиката на България. И сега пак ще го направят.

И викаш според митичния ти сайт, защото там други неща пишат, по времето на виденов сме имали най-големия скок:)))) Пък по времето на тройната коалиция-дпс ндсв и бсп-направо сме се чудили за какво по-точно да си харчим парите. Пък сега като влезем в магазина и викаме -я колко евтино е станало, пък преди каква беше скъпотия:))) И си купуваме само луканки черен хайвер и шотландско уиски:)))) Хлапенце хората излизат и пазаруват. Дали с платени коментари и плюсчета и минусчета ще успееш да ги убедиш колко са се замогнали:))

След като ленчето бе опрашена на ротационен принцип, Какво пречи и в парламента да се прилага?

Евала на Нинова ! Явор Божанков се е облякъл днес като Погребален Агент ! Кокорчо е пуполист и говори обидни думи за Възраждане ! По-хубаво да са руски знамена , знамена на Нормални Хора , а не на Укро - Фашисти ! Скрий се Кокорчо и Кирливчо и никога повече да не ви виждаме в Политиката !

За да унищожаваш така омразните ти укро фашисти??? И за протокола предателю- кирчо и кокорчо са мошеници

Но кой може да обиди копейкин и възраждането? Те самите са обида за България и народа ѝ!

Желязков ,един доверен пудел на Борисов организирал Костинброд гейт с бюлетини в полза на ГЕРБ.Този човек имаше скандали и като министър и като шеф на агенция.Спомнете си филма ,,Честни сини очи” и ще ви се изясни въпроса и случая с гаражданина със сини очи Желязков,човека на Борисов и какви ще са последствията от унижение на парламента от ГЕРБ и ПП - ДБ.

И какво стана с тоя костинброд гейт????? Оказа се поредната измама сътворена от мая манолова. Все по-жалки стават опитите на платените тролове.

Троловете на възраждането, Няма мярка

:))) Ми, поредният парламент - запартък започва с това, което изначално са си ПП и ДБ - лъжа. Просто сега към тях се присъединява в същата тази лъжа и ГЕРБ-СДС. Нищо ново - четворната Коалиция на лъжата е съставеа единствено от партии на лъжата. Те лъжат както "дишат" лидерите им. Ротационният председател го предложи Кокорчо, щото било "европейска практика". Но: 1. В Конституцията ни няма такова нещо - не че на Четворната коалиция им е за първи или последен път да я нарушават. 2. Това може и да е практика в Европейския парламент, но има огромна разлика между предназначението, функциите и най-вече в правомощията между Европарламента и Народното събрание. Ние сме парламантерна република, а ЕС изобщо не държавно образувание. ЕС е международна правителствена организация от все още поне на хартия суверенни държави. Затова и нещата са съвсем различни. Да сте чули, че някога Европарламента се е разпуснал? Не сте и няма и да чуете - защото в ЕС не той взема окончателните решения. Когато НС не може да излъчи правителство, следват нови избори - извънредни, предсрочни. Когато ЕП не одобри състав на ЕК не следва нищо - просто неприетите еврокомисари може да бъдат оттеглени и подменени с други кандидати, но може и да не ги оттеглят. ЕК не е избирано от ЕП "правителство", защото по договорите за функционирането на ЕС тя не е правителство. Назначава се. В ЕС всичко се решава на ниво ЕВропейски съвет. И слава Богу, че все още е така. Така че Четворната коалиция е коалиция на лъжата, зачената е в лъжа, ще работи в лъжа и завърши в лъжа. Това няма да й попречи да унищожава България. И могат само да се надяват, че няма да завършат по клоните на дърветата или в пламтящата сграда на НС. Не че ми харесва насилието - напротив. Но просто сега няма нито един политик, който като Костов и Доган на времето да укротят разбушувалите се граждани. Е, честито на Възраждане. Четворната коалиция на лъжата работи усилено те да дойдат на власт.

Цялото възраждане е една измама. И цялата ви така наречена революция от преди две години беше една добре организирана и добре платена измама. А пък в момента герб се опитват да спасяват държавата от всичките простотии, дето ги направихте.

ГЕРБ е просто лъжа и беззаконие - създадена според думите на лидера ви от Банкя с помощ от Германия (Меркел) и немската фондация Конрад Аденауер. И досега според изявленията на Борисов ГЕРБ получава пари и друга помощ от нея. Това е в крещящо противоречие със Закона за политическите партии, който изрично забранява помощ от чуждестранни физически и юридически лица и чужди държави. Простичко е. Тя трябва да бъде разпусната от съда. Но за да стане това, трябва да се намеси прокуратурата. Тя не го прави. Затова и ГЕРБ крепи Гешев на власт. Не е заради облажванията от Борисов, Севдето, Делянчо и още куп други.

Какъв ротационен принцип? Това да не Ви е Парапета?

Председател трябва да бъде избран! България ще има евроатлантическо правителство подкрепено както от ППДБ, така и от Герб! На Радевото пропутинско управление трябва да се сложи край, сега! Който не е доволен, да се оплаче в Масква.

и след като се сайдисат ГЕРБ и ПП-ДБ ще потекат реки от мед и масло, а тяхните гласоподаватели ще бъдат засилени по посока Украйна!

Копейкин вече е докладвал, Възраждане не спи, а бди!

Копейкин ако нападне от изток, а Бялата Златка от запад, ще превземат американските бази. :)

един педал...

Сакън Те вече са гейове!!! Запомни го

Събрахме се! Всички на клона!!!

Аре кротко мухъл....ПростоБаце каза че си по прост от него и затова не ставаш за драскач...обаче ставаш за ЛИЗАЧ.... започваш от сега

Е стига ми че си умен колкото копейката:)))) Та пак да те питам-как ти се подобри живота последните две години? Преквалифицира се от мияч на чинии на платен трол? И повече ли плащат?

що бе по времето на боцку добре ли ти беше?

Абе, къде е Лена! Другото е бошлаф работа.

Я кажи как се подобри живота на хората последните две години? Доходите ли се повишиха? Цените на стоките са паднали? Разходите на домакинствата са станали по-малки? Хайде първо да върнеш нещата на описаното по-горе каквито бяха по времето на герб пък после ще ми обясняваш как сме щели да живеем по-добре.

Цоцал си явно от държавно...

Според поредната ти простотия-хайде кажи как ти се подобрил живота? Изключвам парите дето получаваш за платените си коментари.

Присаден на слива варненец, иначе добричлия. Язък, че е бил музеен уредник, историята въобще не му се отдава.

Тъп трол нали? Не чете!!

Тикво диТути Тикви като им подхвърли някоя пърджолка, ще станат по оптимистични...

Властта,влиянието и паричните извори са абсолютно най важното нещо за българските властници!За Пари се сваля власт,убиват се хора,със Пари властта успокоява простолюдието и електората си!Българската икономика е куха и гангренясала,поддържа се от емигранти,корупция,сива икйономика,монополи,картели,лобита и еврофондове от европейските данъкоплатци!Не вярвате!Инвестирайте си всичките спестявания във акции на българск компании и ще разберете по джоба си и сметките!

Що ви е толкова страх от Възраждане??? Щото независи от Козяк ли? Щото не играе по свирката на еврогейската върхушка?? Що а? ЩО??

Щеше да те е страх от руски кандидат фюри. Но предполагам за вас от възраждане освен путин кумир вие също и хитлер нали?

Какъв идиот трябва да си за да гласуваш за ПростоКиро и ПростоБаце??? РАЗБРАХТЕ ЛИ ЧЕ СТЕ ПРЕЦАКАНИ А??? ПОМИЯРИ!!!!!

Нямаше да възхваляваш кандидат диктатор. Но пък вие избирателите на възраждане по начало се славите с простотия и липса на мозък.

там е проблема че точно бацку въведе на ново фашизма и ако не си забелязъл твоя запад подкрепя фашизма

И възрожденците и подмяната. Кога ще успеем да си върнем обратно стандарта на живот, какъвто беше по времето на герб? Защото от две години все по-зле става.

Ако твоя е бил добър, за други не е.....явно си цоцал нещо държавно и сега рИвеш..

С какво ти е станал по-добър животът????

2023-04-19 09:49:16 вижте се в огледалото (нерегистриран) Електоратът на Възраждане са тинята под утайката на българското общество. Тъпи, прости, гледащи реалитита, кефещи се на Чеченеца, Тошо Куката, биещи жените и децата си, веещи знамето на СССР, алкохолици.... с две думи аутсайдерите, злобните путинисти и фашисти. ----------- ПОДТВЪРЖДАВАМ ГО ОТ ЛИЧНИ НАБЛЮДЕНИЯ ! ВИДЯХ КАКВИ ОТРЕПКИ СЕ ПОДПИСВАХА ЗА РЕФЕНДУМА ПРОТИВ ЕВРОТО ...И НА ТИЯ КАПУТИ ДЕТО ДЪРЖАХА ПОДПИСКАТА, КАТО ИМ ВИКАХ : "-ЗА ВАС САМО РУБЛИ!" ...ТЕ ОТГОВАРЯТ - ЩО ПЪК НЕ ! КАТО ИМ КАЗВАХ: "-ВИЕ ЩЕ СРИНЕТЕ БЪЛГАРИЯ И ЩЕ ОГРАБИТЕ БЪЛГАРИТЕ КАТО ПАДНЕ БОРДА , СЛЕД КАТО СЕ ОТХВЪРРИ ЕВРОТО" ...ТАЯ КИФЛА С ЛИСТЧЕТО ОТГОВОРИ: "-ЧЕ ЗАЩО НЕ!" БЯХ ВТРЕЩЕН ...ПРИЗНАХА СИ ОТКРИТО, ЧЕ ЦЕЛТА Е - СРИВАНЕ НА БЪЛГАРИЯ ...САМО И САМО ДА НЕ БЪДАТ УДАРЕНИ БЛЯДОВЕТЕ !

Тъпата и плоска пропаганда!?! До откровени лъжи и опряхте?

Отивам на Козяк за инструкции и да си поиграя с голем черен кур

Ами ще видим пазарлъкът минал ли е успешно или не! И много скоро всеки сам ще се убеди, че не избора на председател е всъщност разковничето в целият този позорен цирк, които разиграват двете водещи коалиции!

Бойко пак намига на костадин. ;) ;)

Усещате ли предателството! Цялата кампания градена срещу ГЕРБ от 2020 насам отиде в коша за дни. Интересни ще са ми оправданията на умно-красивите променители. Не мога да спра да се смея :)))

Беше най-обикновено предателство в защита на интересите на забегналите богаташи.

Ти очаквай каквото искаш. Ама първо се научи да броиш, за да успееш да преброиш правилно колко години управляват герб. А след това попитай защо комунистическия следовател младият честен и почтен рашков не можа да намери дори и едно кюлче. А след това си задай въпроса защо открадна ли я според всички вас милиарди борисов, не демонстрира абсолютно никакъв богаташки стандарт на живот и необясними доходи за разлика от всичките ви останали месии.

Една седмица! Толкова мина откакто другарите заявиха, че няма да подкрепят нищо предложено от ГЕРБ. Какво ли възкръсна в тях за това време. Предполагам, че ГЕРБ са уцелили цената. Хи-хи!

Костадин няма друга възможност да расте, оасвен да е агресивен и популист. Пред агресията слага едно бонбонче - патриотичното, насочено към Евразия. Сякаш там е безмерна свобода и рай:))) Патриотичния рай на Костадин е невъзможен. Той е бонбонче за власт:))))) Излизането от НАТО означава влизане на Русия в България:)))) Дали? Ще настане такава безмерна свобода и беларуски рай:))))) За икономиката хич не бива да говорим:))) Икономика с популизъм е възможна само във варианта на Кафявите ризи отпреди почти 100 години:)))) Просто няма как да се случи. Иначе звучи патриотично, различно, революционно и много примамливо. Но е доста дрипаво. Много повече от сега:)))

Значи няма вече "мутри", "мафия", "милиционери", а Боко ще ви флагман. Как така се обърнахте за една нощ? Не сте ли жалки, кажи ми?

До тук тази партия и нейният лидер са предложили - да излезем от НАТО, да излезем от ЕС, да не въвеждаме еврото, да забраним вноса на зърно, да изгоним някакви американски бази у нас.........не виждам да са казали обаче какво правим след всички тези неща. Ако приемем че всичко това се изпълни -КАКВО ПРАВИМ ПОСЛЕ??? Те нямат този отговор и никога не са го имали защото тяхната политика е да се разрушат връзките на държавата със съюзниците и, да се отприщи недоволство което те да яхнат за да могат след това да поканят руснаците отново да се намърдат в България. Тези хора нямат никакви идеи за възраждане. Не предлагат никакви алтернативи - като излезем от НАТО какво ще правим, сами ли ще защитаваме държавата си и с какво. Като излезем от обединения пазар - на самозадоволяване ли ще минем?, Като не въведем еврото какво, ще направим българският лев световна валута? Като изгоним американските бази, руски ли ще пуснем?. Не се занимавайте с този идиот повече.

Какъв идиот трябва да си за да гласуваш за ПростоКиро и ПростоБаце??? РАЗБРАХТЕ ЛИ ЧЕ СТЕ ПРЕЦАКАНИ А??? ПОМИЯРИ!!!!!

Какво правите? След вас потоп? Абе вас с конкурс ли ви избират бе? Кой от кого по прост. Двойкаджии и неудачници. Ей такива бяхте и такива си оставате. Двамата наркомани от класа ми като направиха 18 години в 12ти клас за Атака гласуваха. Същите тъпанари сте всичките във Възраждане. Заблудени кокошки може и да има, но малко е ще се усетят много бързо.

Отговарям - не съм гласувал за тях. Но това не значи че приемам малоумщините на един платен клакьор, който няма никакви идеи какво да прави и единствената му мечта е да руши.

Пещерни комунета като Путин и Сталин се бият с неокомунета като Байдън, Киро Рублата и Бойкикиев. Радев се опитва да е и от двата вида комунета. Едните са готови да разстрелят семейството ви, другите искат да влязат в семейството ви през закона и да го разрушат. Планът на нашите „демократи“: „• ЗАКОНОПРОЕКТ ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА ЗАЩИТА ОТ ДОМАШНОТО НАСИЛИЕ • ЗАКОНОПРОЕКТ ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА НАКАЗАТЕЛНИЯ КОДЕКС – Промени, свързани с постановени от Европейския съд по правата на човека осъдителни решения срещу България“ Бог да ви пази.

Приемам залози с колко ще намалеят новите комунисти след тази трансформация. Дори когато бяха последователни в говоренето си срещу ГЕРБ, загубиха 72 хил. за шест месеца, а сега колко ли?

Тези още си вярват че ще работят над 3 месеца. Пак ще приемат закони поръчани от чужди посолства по бързата процедура, за да се отчетат и отиваме наново на избори. Ако се обединят случайно за правителство и от двете партии ще има много отцепили се депутати които ще ги напуснат, защото просто двете партии не се понасят.

Що преди вашия резидент да размаха юмручето тока не ни беше двоен? Що нямахме проблеми с цените на хранителните стоки горивата и всичко останало когато герб управляваха???? Я сега след като вие мършата от възраждане многократно доказахте че работите за интересите на русия-пък твърдите че от подмяната работят за интересите на американците-с какво се различавате от подмяната?

Това ли е новата опорка а?? Ама аз имам въпрос: Какъв идиот трябва да си за да гласуваш за ПростоКиро и ПростоБаце??? РАЗБРАХТЕ ЛИ ЧЕ СТЕ ПРЕЦАКАНИ А??? ПОМИЯРИ!!!!!

На копи пейст?

12 години пак системно да събират кюлчета и след това за 1 ден да изтеглят 9 милиарда?

рев на К0пейките в коментарите :) топ!!!

Давай Възраждане мачкай слугите на САЩ и продажниците на майка България!

И го сравня с този на банкянската мутра и на куролационния джендър, определено Костадинов изпъква и не отстъпва, когато става дума за БЪЛГАРСКИЯ интерес! Не американския, от Козяк, а БЪЛГАРСКИЯТ интерес!

Обаче не си го видял на власт - той сега всичко може да си приказва, но...

А той и хората защо навсякъде веят руското знаме. Повтарям РУСКОТО знаме.

Викаш не американския, от Козяк, а руски, от бул. Драган Цанков. Да не е врат, ами шия...

Помрачават медения месец на ГЕРБ - ПП-ДГБТ.

Пък украинците всеки ден помрачават радостта на твоя господар путин.

Опа, една ощипана ученичка вече подскочи :))

Нещо като Генгбенг.

по-лошо е

За да се стигне до ротационен председател след 3 месеца, трябва да бъде избрано редовно правителство, което да официализира сватбата между ГЕРБ, ПП и ДБ.

Да, а то едва ли

Решението е нови избори, докато българите окончателно решат в каква посока да тръгнат. Най-лоша е безпътицата.

сега трябва да се гласуват няколко закона за плана за въстановяване и най-важното да се прати оръжие за Украйна, че тия подлоги от израждане и тоя клоун на кормилото на държавата пречат.

Електоратът на Възраждане са тинята под утайката на българското общество. Тъпи, прости, гледащи реалитита, кефещи се на Чеченеца, Тошо Куката, биещи жените и децата си, веещи знамето на СССР, алкохолици.... с две думи аутсайдерите, злобните путинисти и фашисти.

Ти ли си елита бе надупен третополов? Шефа от ул. Козяк ви прави на маймуни а вие молите за още

Обаче съглашателството до какво ще доведе... няма да гласуват още повече хора, а и къде да се види смисълът?

БРАВО БЕ КОЦЕ!! РАЗМЪРДАЙ ТЕЗИ МЪРЗЕЛИВЦИ !! НАЦИОНАЛИСТ СИ И ОБИЧАШ БЪЛГАРИЯ !! НА ДЕБИЛНИТЕ ЩЕ ИМ ДОЙДЕ СКОРО !!! НЕ ГО ОСЪЗНАВАТ ОЩЕ !! И В УНГАРИЯ БЕШЕ ТАКА !! СЕГА БОГОТВОРЯТ ОРБАН !!!

Прегърнаха ли се? Мутрите и джендърите ще се сватосат ли?

Давай Възраждане мачкай слугите на САЩ и продажници на Майка България.