Нови правила за прием в първи клас и в градините

Промяната важи за родителите, които имат две и повече деца

Обратно в новината

Коментари - Нови правила за прием в първи клас и в градините | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Кое му е новото, и досега беше така...

Хората са го измислили. Живея във Вашингтон.Живеех под наем. Предупредиха ни една година по-рано, че ще събарят жилището и ще правят нещо друго. Синът ми трябваше последната година да бъде в друго училище, а предишното беше по-престижно.Намерихме си добро жилище но в друг квартал и се наложи да наемем и едно много по-малко за една година в предишния квартал само и само да завърши в първоначалното си училище. Верно, платихме 12 хиляди долара но там няма пет-шест. Учи се по МЕСТОЖИВЕЕНЕ

Ново е спрямо миналогодишното "ново", където не беше така. Простотия до шия.

А кому беше нужна миналогодишната простотия? Докога ще се приемат недомислици без оценка на последствията? После що имало задръствания сутрин и вечер.

Малоумници!Вижте какво правят управляващите в Унгария и вие какви ги правите в София-да се чудиш къде да си водиш детето на детска градина!

Социален критерии е новото име на "по втория начин". Трябва да важи само и единствено критерият по местоживеене. Всичко друго е далавера и иекаща селяния

Във Вашингтон - да. Там МЕСТНАТА ОБЩНОСТ допринася за развитието на училището и на квартала. От стотици години. Нормално е хората от МЕСТНАТА ОБЩНОСТ да имат предимство пред приходящите, защото последните ползват готовите блага. Тук НЕ е така, училищата и детските градини се издържат от ДЪРЖАВНИЯ БЮДЖЕТ и се управляват от ДЪРЖАВНОТО МИНИСТЕРСТВО. Т.е. всички в ЕДНАКВА СТЕПЕН плащаме и подпомагаме развитието.

На този снимката му говори за всичко. После не се учудвайте от проблемите с детските градини и училищата.

В комисията по образование има ли кореняк софиянец? Ами тогава какво се чудите, че няма места за децата ви?

Мисля, че образованието е към републиканския бюджет, а градините и яслите към общинските. Но редното е наистина да е по местоживеене, и не фиктивно с хвърчащи "договори" за наем, а реални такива с платени данъци от собствениците върху наемите или собственост на имот в съответния район.