КЗП: Банкоматът "глътна” картата - какво да правя?

Тегленето на пари от външни устройства в курортите крие по-големи рискове от кражби

Обратно в новината

Коментари - КЗП: Банкоматът "глътна” картата - какво да правя? | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ако само я глътне и се блокира веднага- добре, но ако я изплюе по-късно- някой може хубаво да си напазарува:(

кол център - място за изложба и продажба на колове

Е как ще я глътне като съм я вързал с конец.

Банкоматите отдавна умряха по света има си POS терминал, обаче не и за България. Тука какво наблюдаваме: пепелници във всяко заведение и пред входовете на всеки магазин, касиерките и сервитьорките с 2 GSM-a, управителите с 3 обаче, POS терминала все с проблеми.

Как ще напазарува като не знае Пина ве

Четох до: "номерът обикновено е изписан на гърба на картата". То имаше и преди това граматична грешка, но тук това е практика. Обаче горепосочената фраза издава слабоумие на автора - няма как да бъде прочетен телефона, ако картата вече е глътната от банкомата. Следователно човекът пише само за да запълни пространството, без да влага мисъл в написаното.

Тия от КЗП ме разсмиват с тяхното отчитане на дейност. А от кол център (както го е написал един от коментиращите) да чакаш помощ е направо мъка. Повечето са с 0700 и трупаш сметка на телефона. Имат разписани правила - прави 1, прави 2 и т.н. и нищо логично за конкретното обаждане. В крайна сметка практиката показва, че "не си си прочел договора" и Банката те препраща при по висша инстанция да се жалиш, в случая на Арменския Поп.

Е по номерът го има и на банкомата, точно за такива ситуации. Но не в това е въпросът. Вчера докато минавах покрай общината две кучета и една котка бяха подписали декларация в подкрепа на Иван Гешев

тоест безконтактно разплащане, което и пин код не иска

Ако има пей пас може да напазарува много пъти до 30 лв

а безкрайните сайтове за разплащане в които въвеждаш номера на картата си и трибуквения код отзад(и никой сайт не иска секретен код като пин) .... щото нали, да е лесно за клиента

Новина за предтавителите на простолюдието! Истината е в кеш-а...всичко друго е бошлав...ще плащат 2 кисели млека с карта или пък няма да теглят от касата кеш, защото има 2лв такса а ще обикалят с една бала 10толевки...немотия ама мозъчна...

При неправомерно теглене от банкомат няма как банката да отхвърли иска - всеки банкомат има камера и се доказва кой е теглил, второ дали виза или мастер картите имат застраховки така, чебанката първо ви връща тегленото ( може да е ок 80%) и после си разследва и търси кинтите. А съвета да чакате до първия раб ден е направо кух - всяка банка има денонощна линия за блокиране на карти - ако не звъните на борика да блаклистнат картата или на виза ако сте извън бг.

Както кажеш, Ганьо! На такива разбирачи като теб просто няма как да не се довери човек!

С тия западни технологии може пари да ти откраднат, фейсбука да ти откраднат, пароли и кво ли още не. При комунизма нямаше такива простотии.

Т.е. даваш карата на сестра си и всичко е точно :) Камерата помага само, ако е престъпника е известен на полицията и това не му е първата проява.

Тихо льольо. Далеч си от безконтактните плащания, така че дишай.

Комунист! Заради такива като теб държавата не може да отлепи от дъното в което я забиха селяндурите през последните 30 години.

Кви пари при комунизма бе, бате? 180лв заплата пари ли беха?

Ами къв ти е проблема да си държиш точно в тази карта пари колкото за покупката.

Банкомата ми глътна картата! Какво да правя? - Обади се на банката която е издала картата. - Откъде да намеря номера на банката? - Е, ти тъп ли си? Изписан е на гърба на картата!

вече 50

...Така ...и не разбрахме как да постъпим ...,ако банкомата ни глътне картата!?Заглавието бе това ...!?!?!?

Тъп си,бате, къде си видял банка да глътне нещо и после да го плюне))))

Kalin

Много ми е интересно ако автомата глътне картата ви как ще видите номера на който да се обадите на гърба на картата?;-)Ама големи разбирачи ги пишат тия неща няма що.

лична карта, е ще платите 1-2 лева повече, но тия проблеми няма да ви засегнат.

Нормалните банки може и да имат. Аз една неделя по обяд звънях на телефоните на една банка, щот имаше скимиращо устройство на банкомата и. Над 1 час никой не вдигдна, аз го свалих и отидох да го предам в трето РПУ. Където пък ми се скараха, че съм го свалил, щот вече не можели да свалят отпечатъци от него. На въпроса ми - "Дали смятат, че аз съм бил първия който е теглил пари от банката след като е сложено, и дали е по-добре да го бях оставил там, та да си го приберат?", ме изгледаха тъпо.

Въпрос - как успяват да ги сложат тези масови скимиращи устройства при постоянно видеонаблюдение на банкомата. И ако камерата е блокирана по някакъв начин, светка ли му ламБата на някой да си провери банкомата. Иначе яко се излагате по темата.

На гърба на картата е написан номерът на картата, а не номерът на хелп центъра на банката. Номерът на хелп центъра на банката издател на картата е хубаво да си го имате в телефона, или го потърсете в сайта на банката в интернет. Ако банкоматът, който ви е глътнал картата е пред банка, която в момента работи, влизате в офиса и настоятелно си искате картата, която ви е глътнал техният банкомат. Ако няма от кого да си поискате картата, обаждате се на хелп центъра на банката издател на картата, обяснявате случая, проверявате има ли регистрирана транзакция, т.е. налице ли са ви парите, блокирате картата и чакате поне седмица банките да се оправят със случая. Картата си получавате от офис на банката издател. Дано не ви се случва.

То на тези камери не се вижда какво правиш на банкомата. Вижда се само кой се приближава. Преди всяко теглене, задължително разклатете и дръпнете пластмасата силно навън там където влиза картата. Ако има устройство, ще го извадите. Освен това, ако пластмасата е чиста, най-вероятно има устройство. На уличните банкомати обикновено пластмасата е прашна.

Като теглите пари от банкомат, имайте грижата да си прибирате веднага парите и картата, защото след около минута банкоматът решава, че сте ги забравили и ги гълта. Прави ми впечатление, че много хора се мотаят, подреждат си портмонетата, или си приказват и не ги е грижа, че имат тайм аут, който си тече.

Полицаи, сър.

За картата не знам дали си прав. В началото на годината отивах до един магазин и чувам как банкомата отвън цвърчеше странно. В нея си стоеше карта. Тъй като после щях да мина близо до клон на тая банка не съм питал в магазина охраната. После я дадох в банката и чао. Картата беше на някаква жена и това и беше месеца за край, но беше в началото на месеца и може да е изтеглила парите, но знам, че все пак в картата има неснижаем остатък. Дали е имало пари в картата не знам, но предпочитам да спя спокойно.

Банкоматът "глътна” картата - какво да правя? --- е на да разбереш дали ти е отчетена тразакцията, а да БЛОКИРАШ КАРТАТА, като се обадиш в банката!

14.08.2019/Истанбул. Опитвам теглене от банкомат. Устройството приема картата и иска ПИН. Набирам ПИН и с учудване забелязвам ,че ПИН-а се изписва с цифри,а не с точки или звездички. Излиза съобщение,че имам проблем с картата и картата не излиза. За 7 мин,от 09:37 до 09:44 от картата бяха изтеглени на 5-6 пъти (толкова СМС получих),всички пари. Около 7000 лв. Обадих се в банката и оттам ми потвърдиха - в картата имаш само170 лв. Покупките/тегленията бяха от места,където изобщо не съм посещавал. Та така - 7000 за 7 мин.

Иначе пий чаша студена вода.

Направо ви завиждам как ще да разберете дали има транзакция и как банката моментално ще да ви свърши услугата.. Миналата неделя ми отказаха плащане с карта защо съм нямала наличност, а в същото време от вън на терминала ми дават разписка че имам наличност, но при искане за теглене отново ми казва че нямам наличност?????? Банката ми измърмри е нещо правели и до понеделник ще е така??та се питам ако трябваше да си тръгвам от хотела в неделя с какво щях да им платя?????

С много по голяма покупателна способност от сегашните ви 800 лева:((((((

Като ти глътне картата банкоматът, как аджеба ще видиш номера на гърба й??? Единственият полезен ход е блокиране на картата - може да се направи с обаждане до банката или от приложението на банката, ако има такава опция и има интернет. Няма какво друго да се направи - изобщо не ви трябва да знаете дали балансът ви е непокътнат или дали са изтеглени пари - след като се блокира картата, ще имате такава възможност да погледнете. По принцип в чужбина избягвам да тегля пари - предпочитам да си нося валута и да я обменя. Единствено плащам с карта, в която има някаква минимална сума, която евентуално да ми стигне за деня. За всеки случай имам и втора карта, ако случайно изгубя първата или я откраднат. Имам и кредитна карта, с която плащам само в хотелите, защото блокират суми, а блокираните суми по кредитни карти могат да се отблокират, докато по дебитните не може - не знам защо блокират суми по дебитни карти - блокираната сума може само да се отблокира, не може да се изтегли от търговеца...

Преглътни и ти!

Що? Картата е удобство, защо да се връщам 30 години назад? Освен това, ако си мислиш, че не може да изгубиш парите, лъжеш се! Просто трябва човек да предприеме някакви предпазни мерки, примерно да ползва банкиране, да си проверява балансите по сметките, да не държи много пари по картата, да има активиран смс за всяка транзакция - така е по-сигурно, отколкото да носи 200 лева в джоба си...

Ами сложи си лимити на картата бе главоч. Всички банки предлагат такива услуги. Управляваш си картата сам от телефона. Освен това се съмнявам , че може да се направят повече от три трансакции за 20мин без да се блокира картата.

То нямаше нищо тогава

Сменете АТМ-те с безконтактни такива и не ни занимавайте с глупости.

Добре, че няма банкоматка,

Като “глътне” банкомата картата, отстачате до най-близката железария за десет килограмов чук и с ритмични удари възстановявате собствеността си върху картата.

Банкоматите са тъпи, гълтат и плюят:)

патил, недопатил, банкомата гълта картата ако е изтекла :) и да си я вземеш - се тая. невалидна е поне като почнеш с чука - семи касетката с кинти и бегай

Мхм. Ама разбира се. То кат няма какво да купиш стойноста на парите се утроява.

В КОРЕКОМ и почивните станции на Дрогарете...