Катамаран лови боклука в океана и го превръща в гориво

Електричеството, слънчевите клетки и вятърните турбини на палубата ще осигуряват 70 процента от енергията, необходима на плавателнвия съд

Обратно в новината

Коментари - Катамаран лови боклука в океана и го превръща в гориво | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Прекрасна идея.

ще прочистят на коча ауспуха. искат пари я от спонсори, я от крауд фъндинг, за да си финансират развлечението. само в черно море тонове пластмаса влизат на ден! И се поше ЩЕ чисти, щом още е във вид проект/скица.

Тази технология отдавна се прилага у маалата.

Ей - пуснете го този катамаран на Позитано и на Дондуков 2, бе - знаете ли колко гориво само ще направи.

Пич!! Мнооо си проЗд....май некой те е клецал лошо и имаш да си връщаш...а??

Това е проект, разработен от мен през 2014 година, на база на патент за каталитична деструкция на пластмаси. Можете да проверите Добромир Донков . Деструкцоята е пирогенна и не се отделят вредни емисии. Има изход на течни фракции и горим газ. Катамарана може фа се задвижва сам или принудително.Няма платна. Може да събира и нефтени петна с друга система. Разработката е за една европейска програма, за която рдтествено ...не получих финансиране. .

пич - чест и почитания ако това което казваш е истина. Ами ако си патентовал процеса - ами одери им кожата по съдебен път - даже не една кожа, съдери ги до кокал.

Направо си киндзадза

Представете си сега 560 тона боклук и този катамаран в язовира, поне 1000 гадини ще са му необходими да върти като луд у блатото, оп извинете язовира, докато преработи половин милион тон боклуци в екологично чиста енергия.

Ако температурата в пешта е по 1150 Целзий, газовете и остатъкът са силно канцерогенни. Този проблем не е решен оше на супата, а тоя ще тръгва да трови допълнително океана и атмосферата. Евтина реклама и некомптентни журналя. Информират ли ни, лъжат ли ни, но лежат на наш гръб!..

особено, ако е при температура под 110 градуса се отделят много вредни съставки (диоксини, фурани и др.), които ще се отделят в атмосферата! Ще унищожим пластмасовите отпадъци, но ще замърсяваме въздуха? Надявам се да са отчели този факт и да ги горят най-добре при 1400 градуса, но ако използват пиролиз под вакуум, няма да има такъв риск! Дано успеят!

Да го докарат в Своге да плува по Искър! Толкова ток ще произвежда, че 7-ми блок на АЕЦ Козлодуй става излишен.

Тея французи да не са руснаци. С тези мелтики и ще ще ще...

Защо руснаци - може и щатовци. Нали като купихме изтребители и от тогава само ще ще ще...

не са , не са... защото за разлика от краварите руснаците действат а не ни повтарят как щели да ходят на марс как щели да ходят на луната как щели да пърдят с техните бидони за зеле които непрекъснато се взривят всеки път за смях на целия свят просто факти

не са бидони за зеле ами са гюмове за боза

Поредната човешка простотия за много пари . Добре , че е само идея още . Тея дали са виждали как гори пластмасата ? Отделят се много сажди и токсични газове. Нека пробва в къщи да запали пластмаси .

Зависи коя пластмаса. Полиолефините, ако не греша името, горят отлично. Това е полиетилен и полипропилен. Именно тези са най-трайните и остават в повърхностния слой на водата в морето. Има и много ПЕТ (шишета) и те не горят така чисто. ПВЦ е най-лошо за горене.

Пластмасата гори перфектно с пиролиз и добавен окислител!

Произведеното гориво на кораб, корабът в Неапол или Солун и оттам в София в ТЕЦ

Чистим водата като горим пластмасата и замърсяваме въздуха.! Не виждам логика.

Точно това се сетих и аз. Малко като електромобилите - чист градски въздух, ама да му мислят тия около ТЕЦ-овете. Чист океан - ама повишено замърсяване на въздуха.