Италия прие първия си "бюджет на народа"
Със заложените реформи (сред тях "гражданска заплата") ще обърнем страната си с вътрешността навън като чорап, заяви премиерът Джузепе Конте
Обратно в новинатаКоментари
Когато евро-политиците работят за народа си и направят нещо за подобряване състоянието на хората, ги наричат "популисти" и ги критикуват от ЕК! Ако обаче работят за бюрокрацията в Брюксел, за транснационалните монополи, банките и МВФ - тогава са "добри" и "отговорни" политици и ги хвалят, нищо че народът излиза по улиците и протестира с жълти жилетки... ТОВА ЗНАЧИ САМО ЕДНО: СВЕТЪТ СЕ Е ОБЪРНАЛ НАОПАКИ И НАРИЧА ЧЕРНОТО БЯЛО И ОБРАТНО. както казваше Оруел - "1984"...
Какво излиза?! Че ЕК командва всички страни в ЕС. Единствено за Меркел и Макрон се прави изключение - Макрон ще печата 10-15 млрд. евро и ще има 3% дефицит догодина... Малките страни са пионки.
При това космическо ниво на корупция в страната им, каквто и да приемат като бюджет, все няма да им стигне.
Така или иначе президент Серджио Матарела е длъжен да публикува този закон за "БЮДЖЕТ НА НАРОДА" Но тава не е достатъчно.Трябва да се приеме и дуга промяна-ГРАД НА НАРОДА- Statu de la cita Popoula - заменящ ретроградното Ватикан.
Където се прие поредния бюджет против народа.
Но за сметка на това одбрен от ЕС. ЗА нас е чест когато правим ЕС доволни,а бг народ недеволен.
А какво ще правят с негрите и арабеските, няма ли да ги гонят?
До къде сме стигнали-приемаме ,че е нормално някои да печелят за наша сметка и да наричаме популизъм всеки опит в защита на интересите на прекариата Жалко.
И все сме доволни. Управляващите на това разчитат и правят каквото искат, даже без да се стараят да представят решенията си в по-благовидна форма. Най-големият ни проблем е липсата на гражданско поведение - нещо даже и да е лошо, щом го правят нашите, подкрепяме го. По-долу споменах БСП и веднага някой ми написаха минуси. Не умеем да си защитаваме интересите, а винаги политизираме и се делим - добре дошло за управляващите, които и да са те.
Проблемът на европейския съюз е че има една валута и много бюджети. Ако итлианците си бяха лирите сега щяха да си приемат един як бюджет в подкрепа на народа. На другата година една щяха да ударят хипер инфланция и хората щяха да вземат едно голямо ... Това между другото се случваше с итлиалнската лира няколко пъти. Обаче те са хитри хем искат да харчат много хем валутат евро е стабилна зарди Германия и няма инфлация , кой ще им го даде.
Абе много ги разбираш нещата бе. Нали Португалия го направи тоя номер и вместо да се съобразява с брюскелски зелки, взеха, че дигнаха заплатите и пенсиите и сега за във възход. Тъпанарите от Брюксел даже направиха шеф на еврозоната.
ПЪРВИЯТ "бюджет на народа" :) Демек, досега бюджетите са били на елита... ... "Италианският парламент одобри снощи първияТ "бюджет на народа", представен от ПОПУЛИСТКАТА коалиция, дошла на власт през юни... ...Двете партии в правителството се радват на около 60 процента ОБЩЕСТВЕНА ПОДКРЕПА, посочва Ройтерс" Според Ройтерс 60% от италианците са популисти :)
това е може би началото!като си поддадеш пръста,ще ти вземат и цялата ръка!ще е интересно как ще реагира еврото на тази новина и следващата година!
Мерките се наричат популистки, защото за да се даде на "хората" се взима пак от тях- нещо като омагьосан кръг. Ако нямат - а те нямат и няма да имат скоро-много силен икономически растеж и механизми за по-равномерно преразпределение на националното богатство - а те и не само те също ги нямат- нищо няма да се получи. Оттам и мерките се наричат популистки, а не популярни.
Защо когато някои политици решат да застанат на страната на народа си и направят нещо за подобряване на финансовото състояние на хората, това веднага е определяно като "популизъм", т.е. нещо лошо? За какво съществуват политиците? За какво ги избираме? Яхнат ли властта, българските политици в огромната си част мислят съмо колко по-богати ще излязат от нея. Всички решения, които взимат, са "непопулистки", в тяхна лична полза. Единствени от БСП понякога говорят за повишаване на доходите, но веднага викват срещу тях - няма пари, популизъм...За плащане на политически грешки пари винаги се намират, за хората - не.
защото империализма не признава народите никъде по света. България е ликвидирана за 30 г. западна окупация именно заради това
Всички шорошоидни медии (включително дирника) използват клишето "популист" за партии и политици, които не приемат фанатично и безрезервно глобалните либерастки догми наложени от дълбоката държава в САЩ (кръговете около Ротшилд към които принадлежи Килъри Клинтон). Тази нова "религия" вложена и в основите на ЕС може да съществува само когато има абсолютно господство - тя като исляма не допуска съществуването на други виждания за Света. Разбира се е много несъвършена (за разлика от религиите) и май няма да издържи дълго. Виждаме, че дори в САЩ се водят епични сражения на всички фронтове между демократите и Тръмп - представител на класическия промишлен едър капитал.Лошото е, че САЩ и англосаксонската пасмина са свикнали да прехвърлят проблемите си върху други - може при разпада на САЩ (на ЕС вече е сигурно) да направят поредната световна война.
Игалия тръгна да излиза от кочината ,наречена ЕС и ще има Италекзит
Данъчни облекчемия за самонаетите - ключов момент. У нас осигуровките са големия чеп, я покажеш над мин осиг доход и жална ти майка, а нзсреща едно бъдещо нищо.Никаква законна ялтернатива, само алабялизми...
Честито на италиаците.Положителни стъпки, но недостатъчни. Външният дълг трябва да се свали по-радикално, за да нямат думата разни финансови акули. Сред най-положителните мерки е намалването на пенсионната въраст, там трябва да се продължи още, същото направиха и поляците. За съжаление у нас все още няма истинска опозиция.
дали северна италия ще се съгласи да плаща сметката на южна? тепърва предстои да видим.
В някои държави спазват предписанието на ЕС за минимален доход и който получава под него, държавата му доплаща. У нас управляващите мислят само за богатите. Народът ги интересува само по избори. Държава, подходяща само като лош пример.
Улеснения и привилегии за регистрирани потребители: