Пхенян изстреля "Хвансон-18" пред очите на Ким и дъщеря му
Тестът с новата междуконтинентална балистична ракета с твърдо гориво на КНДР, извършен на 13 април, бил за да се изпробва ефективността на военното възпиране и ядреното противодействие
Обратно в новинатаКоментари - Пхенян изстреля "Хвансон-18" пред очите на Ким и дъщеря му | Днес.dir.bg
Коментари
Държави с малка територия са обречени при ядрена война. Само държави с големи територия (като Русия, САЩЫ Китай )могат да воюват с ядрена оръжие. При малка територия, огромно количество с ядрена бомби, концентрирано на територията ти ще я превърнат в течно съкло, и край на играта. Го.емие побеждава,
За последните 20 години С. Корея направи чудеса във военната област. От ядрени опити до най- модерните ракети за това оръжие. Гладни били, боси, голи и т.н., те си знаят, но че станаха голяма военна сила е безспорно, а са само 24 милиона. Това дразни САЩ, Япония, Ю. Корея и те непрекъснато плюят по нея.
изстреляна ракета е изяла ориза на простолюдието поне за един месец :)))
Това означава, че янките в Калафорния са реално уязвими. Ето това е "възпиращия ефект" от ядреното оръжие, така че янкушките да го дават по-кротко!
ТЕ ЯНКИТЕ СА КАТО РАША, НЯМАТ ПВО И ЧАКАТ ДА ГИ БОМБЯТ. ТА РАКЕТА НА КИМ ЩЕ БЪДЕ ЗАСЕЧЕНА И УНИЩОЖЕНА БЕЗ НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ.
Ракетите са обект на ПРО, не на ПВО. И с ПРО–то щатите наистина не са така добре, както например с авиацията и флота. Не може да си най-добър във всичко. Особено ако 30 г. почиваш на стари лаври ... Колкото и да е добро едно ПРО, може да прехване не повече от 80% от атакуващите ракети - справка Израел, Касам, Железен купол. Тоест, при ответен ядрен удар ще получиш гарантирано "неприемливи загуби". Това е основата на защитната стратегия на по-малките ядрени държави. Каквато несъмнено е Сев.Корея. И затова никой не смее да я приближи даже !
Глад и ракети - интересна комбинация !
Така ни казват на нас за "гладът" там. Но не забравяй ,че преди 40 години така говореха и за нашата държава - дори на запад ни сравняваха със страните от третия свят . А сега се оказа,че сме си живеели добре... И без мерцедеси и айфони може да има хубав и спокоен живот
от най бързо изчезващата държава в света тръгнали да се присмиват на северокорейците че нямали какво да ядат, не ги мислете тях, за времето за което ние се стопихме наполовина, те се увеличиха двойно, по простата причина че не дават на разните евроатлантици да доближат страната им, живеят както искат и пред никой не се навеждат, а Ким е велик лидер, цялата евроатлантическа пасмина която ни управлява повече от 30 години не струва и един косъм от екстравагантната му прическа п.п. не бързайте да ме пращате в С. Корея, ще си живея тук напук на вас
Защо този сайт непрекъснато следи какво е направил дебелия диктатор и ми го треска на първа страница????? Какво ме интересува мен този ненормалник? Ако някой в този сайт иска да живее под негово владичество да заминава там и да не ни занимава. Накрая там всичко ще рухне, ще съборят паметниците на него, на баща му и на деда му и ще се сварши...както със Садаам, Кадафи и други знайни и незнайни диктатори.
Нека природозащитниците да отидат там да протестират, а не да се лепят по улиците на Германия (например)....После дизеловите двигатели били виновни за замърсяването на въздуха...Едни си изстрелват ракетки, други водят войни, трети спират войните, като даряват оръжия, четвърти те ограничават тебе, че твоята кола замърсявала околната среда...не знам къде ще му излезе краят....Луди управляват света и ни разиграват като маймуни!
Пука ми кво гледат. Има сми да го знаем само ако дебелия чичко е на борда на ракетата или вързан за нея.
Как гледат... Я гледай, тя лети...лети... А че народът им няма какво да яде..?
Това как го разбра? С.Корея произвежда коли, трактори, мобилни телефони и какво ли не, а не може да произведе достатъчно ориз? Това е смешно.
Жалко за огняра! Дали е успял да нахвърля достатъчно въглища т.е. твърдо гориво преди да е станал фира?
Хората си водят децата по лунапаркове,курорти,плажове, на пикник,малкопишковците ги водят да изстрелват ракети.
Значи като САЩ праща ракети по цивилни е демократично, а Северна Корея като тества ракети в нищото и не ранява никого е лош диктатор
КЪде това, ватник?
Невярна разузнавателна информация, неизбежни колатерални щети и хиляди убити цивилни: "The New York Times" публикува шокиращо разследване за ударите с дронове на американската армия във войната ѝ срещу джихадистки групировки в Афганистан, Ирак и Сирия. Разследването се основава на 1300 доклада на Пентагона за случаи с цивилни жертви, с които американският вестник се е сдобил по силата на закона за прозрачност на правителствата. За пет години американските въоръжени сили са нанесли повече от 50 000 въздушни удара в Афганистан, Сирия и Ирак. Те признават, че са убили по грешка 1417 цивилни в Сирия и Ирак от 2014 г. От 2018 г. насам убитите цивилни в Афганистан са 188. За този материал, изготвен в продължение няколко месеца, вестникът е анализирал получените документи и е правил разследвания на терен, проверявайки официалните информации за над 100 бомбардирани места. Много от споменатите случаи са вече известни, но разследването показва, че броят на жертвите, за които Пентагонът признава, е "значително подценен".
В Сърбия, Либия, Ирак. А малко по-рано във Виетнам, Ливан, Панама. А още по-рано през ВСВ избиха стотици хиляди цивилни в Германия и Япония с килимни бомбардировки - Кьолн, Хамбург, Дрезден, Токио са най-бруталните примери. Накрая хвърлиха атомни бомби върху цивилни в Хирошима и Нагасаки - това не го е правил никой друг в историята. Вие от ДБ неграмотни ли сте, интересувате ли се изобщо от някакви факти в този живот или го карате на пропаганда?
Тоя Ким ли е ,къв е там не го знам ,скоро ще наяде шамарите
А,пък ние изстрелваме хартиени ракетки,кво пък толкоз …Важното е,че сме най-бедната страна в ЕС,най-изчезващият народ в света ,приютили сме три американски бази,изнасят ни златото без пари ….всичко е точно!
КВО ЩЕ ПРАВИШ С ТОВА ЗЛАТО ? ЩЕ ГО ЯДЕШ ЛИ, КАТО АНУНАКИТЕ ЗА "БЕЗСМЪРТИЕ" ?! ЩО МИСЛИШ, ЧЕ Т.Н. ЗЛАТО, СТРУВА НЕЩО РЕАЛНО ?
Бухахаха.. Твърдо гориво. Какво? Дърва? Дъб, бук, чам? Въглища? Донбас, Чукурски, Пернишки или брикети? Или пък пелети... Допптопни изроди.
РуЗЗофилите сигурно се подмокриха, като прочетоха заглавието :–)
ПрЕателя на бункерният манаф...