Германският президент се впечатли от Римския стадион в Пловдив (снимки)

Центърът в града бе барикадиран от полицейски сили, а федералната делегация на Щайнмайер не се отдели от президента

Обратно в новината

Коментари - Германският президент се впечатли от Римския стадион в Пловдив (снимки) | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ко да каже,по кои ли пътища бес дупки с го прекарали

неща които да са български, а не все от други народи. Така смятам.

Той театъра от българи не е правен, как няма да му хареса. Апропо типичен малък театър за времето си, ама нали ни е единствен?!

Що не разгледат и ромските гета във големите градове и провинциите,скътаните богаташки имоти на митничари,полицаи областни управители там е реалността за манталитета и истинското лице на българската политическа класа от саморазпада на партията на Тодор Живков от село Правец!Едно е да гледаш центъра на София друг свят е да гледаш обезлюдяващите провинции.В Германия не е така там навсякъде е цивилизовано и благоустроено ,дори и най отдалеченото село до границата със Австрия!

но по темата дано Тотев да е говорил правилните неща ...... ако решат да правят завод в България не е постижение.... и н е езаслуга, щото има толкова предпоставки за това и то от години, но ще е издънка ако не стане

Е тракийския цар на Тракия и първият римски управител на провинцията с център в Пловдив. Богатата тракийска аристокрация приема римската власт и запазва несметните си богатства и власт. Родопските и мизийските родове не приемат Рим и аристокрацията им емигрира "оттатък Дунава" , особенно при римските кланета през 169г. Преди няколко години бе намерен артефакт в Пловдив с името и длъжността на Флавия Котис. Време е българските политици да започнат да проповядват....че Рим и особенно Източен Рим са неразривно свързани с българите. Тракийската верска система завладява Рим - Кабела става римската Богиня Майка, Божият син в същностите си на Дионис и Сабазий е навсякъде в империята. На римските аристократи и техните погребални релефи дължим днес знанието за тракийската вяра. Сердика става Втория Рим и не-случайно Константин Велики я нарича своя културна столица, строи дворецът си в Сердика, пред стените на Сердика е обявен за император на Рим. В Сердика синовете му Констанциите свикват Втория вселенски събор през 343г.

май и доста императори са си от нашия регион ...и то не гърци...колко са 17 ? тук нямам точни данни но сърбите са се постарали в това отношение . и го приемат за част от тяхната история ....

Човека каза: “ще видиме” ...