Коментари - 3.5 милиона граждани на ЕС ще кандидатстват за статут „уседналост“ в Обединеното кралство | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Днес Тереза Мей каза, че таксата от 65 лири отпада.

Аз съм един от тези, участвали в пилотния проект през Декември 2018. На служебния имейл получих предложение с линк от работодателя ми, ако желая да се включа за статут на постоянно пребиваващ. Една вечер след работа инсталирах приложението на телефона си, платих 65 паунда и за ок 40 минути преминах цялата процедура. На другата сутрин получих съобщение, че са ме одобрили и ми дават статут на постоянно пребиваващ с право да остана за неограничено време. Това е тапълно достатъчно да живееш на Острова напълно легитимно, с всички права, които имат британските граждани (без да гласуваш за парламент). Процедурата беше много лесна и проста. Достатъчно е да спазваш правилата и закона.

Учете се как се прави защита на нацията!

а ако си с лична карта без паспорт с биометрични данни?

Хората отдавна го казаха, трябва бързо да се прибереш и да си извадиш паспорт с биометрични данни. Още от миналото лято го говорят.

родината си и родния си дом по-важни ли са за страната ни, та им се отрежда специално внимание и са обект на загриженост ?

мисля, че заслужават внимание. Все пак са българи и внасят около 2 милиарда лева чиста пара в черната дупка Мутроландия.

Докато ви внасят милиарди са важни! Дали са по или най зависи от гледната точка. Според мен теб никак не те засяга кой е обект на загриженост. Никой не ти бърка в джоба! Седи си и трай!

Егати тъпата статия (отново!) Как хем от днес пускат мобилно приложение, хем не било още активно?

Почти като електронната винетка, ама изтествано на 30 000 души преди това... Е там е разликата между нормалните хора и комунисто-кражбенските реттро-мутренски получовеци дето тука си мислят че управляват държава...

Невероятно оптимистично и хуманитарно звучи това уверение.Това значи ,че всички българи , които се озоват в английски арест след БПЕКЗИТ/защото не са напуснали кралството в указания им срок/ ще бъдат третирани като затворници според минималните стандарти на ООН за третиране на лишените от свобода.Тоест , правата им ще бъдат максимално зачетени и гарантирани.

Ами... да гледат да не се озоват в английски арест, бе!

В ареста на се "озоваваш" ако няма причина за това. Ако някой талибанин се озове на българска територия,с перце ли да го галят? Хората са дали някакъв срок - спазваш го и това е. Като искаш да живееш в тяхната държава ще се съобразяваш с техните правила.

Нашата мома от Външно нали каза че правата на Българите на Острова са били гарантирани без значение какъв ще е изхода от кризата. Сега да видим кой така без да иска излъга или нарочно го направи ?

Моля някой лингвист да съпостави понятията "отседнал" и "уседнал" по метода на Агента на Нейно Величество 007 , който пие уискито си "разклатено"/а не "разбъркано"/.

Оная министърка на спорта която беше доктор по филология с дисертация на тема „Асиметрия при сложни изречения с „и“ и „но“,тя, нама начин да не знае.

88888

Не съм лингвист, а юрист и понятието “уседналост“ е правно, а не лингвистично понятие. Например-Уседналост за гласуване и на парламентарни, и на президентски избори предлага МП публикувано на 04.04.17 в 17:00 Автор: Силивия Великова Министерството на правосъдието (МП) предлага да бъде въведена уседналост за гласуване и на парламентарни, и на президентски избори. В момента такова изискване има за местния вот. Според законодателните предложения право да избират депутати и държавен глава трябва да имат само граждани, живели в България през последните три месеца преди вота. С две думи- уседналостта е изискване за задължително пребиваване на едно физическо лице на територията на една държава, измерено в точно определно време - по години, месеци и дни. Много често тя е необходимо законово условие за реализирането на пасивното и активното избирателно право на гражданите.

Благодаря колега ! Всичко ми е ясно.Понятието съм го учил по учебника "Държавно право на НРБ"/в 2 тома/ в СУ "Кл.Охридски",тоест още България беше Народна Република , а "Климент Охридски" не беше светец /поне името на университета/.С две думи-явно е ,че не съм в първа младост.Тук обаче коментираме БРЕКЗИТ и повечето го правят с ирония.Така коментирам и аз,мисля че не съм загубил чувството си за хумор, затова и си позволих сравнението "разклатено-разбъркано".

Цитат: "В момента се водят разговори с "Епъл", за да се позволи на притежателите на айфон да имат достъп до приложението." Естествено - срещу заплащане. ;)

не се ли сещаш, че всичко е за пари

88888

“..."Ако всичко мине добре, Обединеното кралство ще изпрати силно послание, че европейците са добре дошли и че правителството държи ситуацията под контрол. Ако нещата се объркат, последиците ще са ужасни", прогнозира специалистката....“ Хахаха- и как точно хем “ако всичко мине добре, ще има евентуално еди какви си правни последици, хем- ако нещо се обърка, нещата ще са ужасни, без да се казва ясно, с правни правила, отделните правни последици, настъпващи при всяка стъпка от всеки вариант:) НЯМА ЗАКОН= НЯМА ПРАВНА СИГУРНОСТ - това е истина за какъвто и да е квазиправен статут на чуждите граждани в ю.к.:) А онези, които са решили с цената на всичко- дори и животът им да е в пряка опасност- да останат и заедно с британците да изживеят последиците от британските решения- прав им път- явно не сте изживели жанвиденовата зима в България, хиперинфлацията тук в периода 1994-1998г. и сега ще си наваксате познанията, но като емигранти в чужда държава:):):)

UK e супер място за живот и работа.Ние да не се правим на големи псевдоанализатори.

88888

Вие- да - можете и да не се правите на квазианализатори, но част от упражняваната от мен професия тук, в София, е предоставянето на правен анализ и на правото на ЕС. Така, че- коментарът ми е написан от гледна точка на български адвокат, упражняващ около 19 години адвокатска професия в България, който е запознат професионално и с общите правни правила в ЕС, и с обема на тяхното правоприлагане.

Не знам дали е от превода, НО, данъчния адрес не винаги е адресът по местоживеене. В някои случаи е препоръчително да се ползва адресът на счетоводителя.

Е, за мнозинството става въпрос за физическо лице, а не за юридическо.

Когато работиш като назначен (PAYE) плащаш много по високи данъци.Друг е въпроса,че малко фирми назначават Сульо и Пульо на постоянен договор. Голяма част от българките чистят къщи,гледат стари хора и деца, мъжете работят при българи които им плащат кеш- тези хора са се регистрирали като Еднолични търговци за да имат някакъв статут. Декларират парите които самите те са сложили в сметката си (естествено под необлагаемия минимум). И преди беше така,но в последните години е доста по фрапиращо- Много агенции наемат работниците си само ако имат регистрирана фирма (LTD).За тях е улеснение защото връзката е бизнес към бизнес и не трябва да се занимават с плащане на индивидуални данъци. Работника е на загуба. Искаш или не, в края на финансовата година трябва да платиш на регистриран счетоводител да ти приключи годината. Може 1000 паунда да са минали през сметката на фирмата, началната такса на счетоводителя е 600. До тази година като директор на фирмата можеше да изтеглиш кеш 5000 паунда (дивидент),от април го намалят на 2000 паунда. Повечето хора живеят на квартира с други българи, не малко взаимно се крадат,отварят кореспонденция, губят се важни писма , затова държавата е измислила като опция,писмата от държавните институции да отиват директно при счетоводителя.