Коментари - 106 души са загинали в катастрофи от началото на годината, 6 от тях са деца | dnes.dir.bg
назад

106 души са загинали в катастрофи от началото на годината, 6 от тях са деца

Най-голяма е концентрацията на ПТП на АМ "Тракия", по пътя от Видин до контролно-пропускателния пункт "Кулата" и по пътя "Русе - Велико Търново - Хасково - Маказа", заяви комисар Димитър Мичев

Обратно в новината
| Редактор : Радостина Димитрова

Коментари - 106 души са загинали в катастрофи от началото на годината, 6 от тях са деца | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Важно е да няма сгазени бълхарници. Нищо че улиците са пълни с тях. Турците го разбраха с цената на много жертви и Ердоган каза баста и спря лудите кучерасти. У нас забрави. Ние искаме да сме Индия, не Европа

Политиците са виновни за тези загинали. Трябва да ги накажем

Всяка година шансът да загине българин на пътя е около 1:20000. За сравнение, да спечели от тотото е 1:1400000!

не казват колко души са си разбили окачването шофирайки през безбройните гърбици и дупки по пътищата, а после на равен път са предизвикали катастрофи, спазвайки ограниченията на соростта. Защо не казват колко хора са се разболяли и починали от рак, поради изключително голямото замърсяване на въздуха в гродавете, причинено от бавното шофиране, особено в зоните с ограничение от 30 кмч и неизброимите силно замърсяващи негодни, стари, а според гбнюз.ком ново изследване на Университета в Саутхемптън частиците от спирачките на електрически автомобили са по-токсични от газовете на дизеловите автомобили..

Нещо, което ще подобри драстично качеството на инфраструктурата, това е пътната маркировка и адекватни и видими пътни знаци. Един километър пътна маркировка е около 500 лв. (Даже може и по-малко да излезе). В България има 20 000 км пътища. Значи за 10 мил. може да се "боядисат" пътищата... ако го правят всяка година ще бъде в пъти по-безопасно!

Че ако линейката стигне до болницата, човекът като умре не го броят за умрял в катастрофа :) така че никой не може да каже какъв е истинският брой. Може и 500 да са....

на бащата на Сияна, че се опитва да се пребори с номерът "НЕСЪОБРАЗЕНА СКОРОСТ" Няма как в 21-ви век 50-60 да е съобразената скорост на първокласен междуградски път!

И защо да не може 50-60 да ти е съобразената скорост? Аз съм виждал в Германия като падне първия сняг и заледи или при тежък порой как пъплят с 50 по аутобана, на ландщрасето с 30. Ама било то нямало ограничения. Няма ама германецът си СЪОБРАЗЯВА скоростта с пътните условия.

Уточняването за децата се прави, защото...?

Реално числото на загиналите намалява. За четири месеца 100 души, дори като приемем, че лятото са повече жертви пак има шанс да са под 400 за тая година. 2024 примерно са 479, 2023 са 525, 2022 са 531... Въпросът е защо намаляват? Народът се научава постепенно как се шофира? По-малко шофьори са на пътя? По-модерен и сигурен автопарк у нас? Е това ми е любопитно.

Толкоз малко при такива лоши пътища показва че шофьорите са добри.