Протестът срещу Путин е третата голяма антипутинова демонстрация от декември насам. Хората носеха бели балони (бялото е цветът на руските протести), транспаранти с антиправителствени лозунги, плакати. Скандират лозунги. Сред участниците в шествието бе кандидат-президентът Михаил Прохоров, граждански активисти и политици - блогерът Алексей Навални, лидерът на движението в защита на Химкинската гора Евгения Чирикова, писателят Борис Акунин.
Повече от 100 000 души се събраха на митинга на патриотичните сили на Поклонния хълм в Москва. За да се гарантира безопасността, поради много участници полицията е била принудена да затвори булевард "Кутузовски", предаде ИТАР-ТАСС. Заявено бе, че организаторите на митинга ще бъдат глобени заради превишаване на числеността на участниците. Митингът в подкрепа на Владимир Путин протече под лозунги като "Не - на разрушаването на Русия!", "Оранжевата чума няма да мине!", "Случаен президент - случайна Русия". Ораторите изразиха възмущение от действията и лозунгите на тези, които днес се бяха събрали на Блатния площад, където бе митингът на опозицията.
Премиерът на Русия Владимир Путин заяви, че не е очаквал такъв многочислен митинг на Поклонная гора в Москва в негова подкрепа. Според него само административен ресурс не може да осигури такова масово участие.
Отговаряйки на въпроси на журналисти по времена посещение в Челябинска област, Путин посочи, че според официални информации на митинга в подкрепа на властта са се събрали 134 000 души. А според данни на московските власти и по-специално на кмета Сергей Собянин събралите се са били към 190 000, отбеляза премиерът.
Толкова много хора на Поклонная гора никой не очакваше и честно да си кажа и аз не очаквах, призна той. Путин допуска, че в една или друга степен за привличането на участници е бил задействан административният ресурс, но е уверен, че той не е изиграл ключова роля.
Не изключвам да е имало някакво участие на този ресурс, но да се съберат 134 000 или 190 000 души само с административен ресурс е невъзможно, подчерта той.
Путин се извини на московчани за причинените неудобства от затварянето на улици и изходи на метрото. Той дори предложи да участва в заплащането на глобата, която може да бъде наложена на организаторите на митинга на Поклонная гора заради по-големия от заявения брой на участниците.