свий

Режат наполовина командировъчните в ДАНС

stat 15:55  |  1 септември 2010 | Политика / Надежда Христова
В ДАНС имало затруднения и с изплащането на обезщетения на съкратените
Сн.: БГНЕС

С 50% се намаляват командировъчните на служителите на ДАНС.
Това приеха депутатите от вътрешната комисия на първо четене с предложените промени в Закона за ДАНС, съобщи след заседанието зам. – председателят на комисията Красимир Ципов, цитиран от БГНЕС.

"Това е свързано с невъзможността на агенцията да изплаща тези възнаграждения", обясни още Ципов.
По думите му ДАНС в момента изпитва затруднения с изплащане на обезщетенията на съкратените служители. Тази мярка се отнася предимно за тези служители, които се занимават с криптографските връзки – тези, които осъществяват 24 часова криптографска връзка. Обикновено те са към по-големите посолства.

Възражения при приемането имало само от депутатите на опозицията. Корнелия Нинова от ПГ на Коалиция за България възразила срещу текстове записани в мотивите. В тях е записано, че това изменение е свързано със спазването на бюджетната дисциплина. Станало ясно, че е допусната техническа грешка при оформяне на мотивите. В тях се говорело за предстоящо приемане на актуализацията на Закона за държавния бюджет. А тази актуализация е факт от повече от месец.

Последно в Политика

текуща: 308.52    промяна: -1.36 SOFIX
текуща: 106.13    промяна: -0.58 BG40
текуща: 1.370    промяна: -0.700 EURIBOR, 6 м.
текуща: 118.23    промяна: 0.32 Петрол