свий

Убийцата на Славка Найденова действала в афект

stat 19:46  |  5 февруари 2010 | Общество / Десислава Димитрова
Рускияната Наталия Лешченко-Уилсън твърди, че не е виновна
Сн.: Prince William County Police

47-годишната руска гражданка Наталия Лешченко, по съпруг Уилсън, е арестуваната в САЩ за убийството на сестрата на Илия Павлов - Славка Найденова, и 8-годишния й син, съобщи ИТАР-ТАСС.

Според източници, близки до следствието, тя не отрича вината си, защото твърди, че е извършила престъплението в състояние на афект. В разследването се включиха специалисти от Русия и България, отбелязва кореспондентът на ИТАР-ТАСС във Вашингтон, цитиран от БТА.

Агенцията припомня, че Лешченко-Уилсън е съпруга на Лестър Уилсън - първият съпруг на Славка Найденова, който е баща на малкия Пол. Жертвите са открити с прерязани гърла.

Полицейското разследване било подпомогнато от специалисти от ФБР и имиграционната служба на САЩ. Установено е, че Лешченко-Уилсън не е имала американско гражданство. Не се уточнява какъв е юридическият й статут в САЩ. Представители от руското посолство в САЩ потвърдиха пред кореспондент на ИТАР-ТАСС, че органите в Русия оказват съдействие на американските си колеги за разследването.

Установено е, че Лешченко-Уилсън е родена в Ставропол и до заминаването си за САЩ е живяла в Новоросийск. С нея в САЩ е дъщеря й, родена през 1985 г. Руски официални представители все още не са се срещали със задържаната. Няма информация тя да е искала такава среща.

Все още не се съобщава официално какви може да са мотивите за престъплението. Междувременно обаче американският сайт InsideNova.com съобщи, позовавайки се на източници от съда в Принс Уилям Каунти, че причина за убийството е "ревност от страна на обвиняемата Наталия Уилсън".

По-рано днес стана ясно, че Славка Найденова ще бъде погребана в софийското село Мировяне. (Виж линка долу)

Последно в Общество

текуща: 308.52    промяна: -1.36 SOFIX
текуща: 106.13    промяна: -0.58 BG40
текуща: 1.370    промяна: -0.700 EURIBOR, 6 м.
текуща: 117.65    промяна: -0.45 Петрол