Средствата на Министерството на вътрешните работи за издръжка, които са 5% от цялостния бюджет, ще бъдат изчерпани до края на март, след това ще се търсят допълнителни субсидии от централния републикански бюджет. Това съобщи председателят на комисията по вътрешна сигурност и обществен ред Минчо Спасов по повод на изслушване на министър Михаил Миков. Миков е представил данните на изслушването за състоянието на
МВР, поискани от комисията, предаде БТА. Миков е уверил комисията, че ще бъдат водени разговори с министъра на финансите Пламен Орешарски за получаване на допълнителни средства от републиканския бюджет. Ако МВР не получи финансова инжекция от Министерски съвет, няма как да може да продължава да работи, коментира и депутатът от ОДС Йордан Бакалов, след като излезе от заседанието на комисията. По думите му можело да се каже, че МВР фалира.
Пред журналистите министър Миков отказа да коментира за какво е говорил пред членовете на комисията. Само каза, че е много доволен от комисията.
По думите на Спасов 95% от бюджета на МВР отива за заплати. Миков е казал пред депутатите, че 63 000 души е санитарният минимум, без който МВР не може да се справи с проблемите на сигурността в държавата. На предишното заседание на комисията стана ясно, че за да се постигне исканото от полицейския синдикат 50% увеличение на заплатите, означава 1/3 съкращение на хората в системата.
Министърът на вътрешните работи посочи, че няма намерение да прави радикални съкращения в структурата, той смята да предостави на ръководителите на низови звена сами да преценят кого да съкратят и от кого да се освободят, каза Спасов. С оглед на предстоящата стагнация като председател на комисията ще направя още един опит да подпомогна министъра, като подложим на анализ писмените данни, които той ще ни изпрати и ще му подготвим наши конкретни предложения за структурни промени в
министерството, допълни Спасов.
Сегашното ръководство на МВР няма абсолютно никаква визия за това какви реформи трябва да извърши, коментира още Бакалов. По думите му административния състав е прекалено висок като процент, финансовото осигуряване го няма никакво. Според Бакалов до края на мандата на това правителство няма да се случат никакви реформи в МВР.
МВР свърши парите
МВР остава без пари до края на март и на практика фалира. Това стана ясно след изказвания, направени по време на заседание на Комисията по вътрешен ред и сигурност към Народното събрание.
Последно в
- 04:30 Австралия: Средно седмично заплащане г/г: 4.4% 17.05.12 Средното седмично заплащане за първото тримесечие на годишна база е 4.4%, очакваше се да достигне 4.1%. Trader.bg припомня, че показателят бе 4.3% за предходния период.
- 04:30 Австралия: Средно седмично заплащане 3м/3м: 1.1% 17.05.12 Средното седмично заплащане за първото тримесечие на тримесечна база е 1.1%, очакваше се да достигне 1.0%. Trader.bg припомня, че показателят бе 0.5% за предходния период.
- 04:16 България е сред европейските страни с над 20% жени в... 17.05.12 България е сред страните с над 20% жени в правителството /4 от 17, или 22,22%/. Тя изпреварва по този показател редица други европейски държави като Полша, Великобритания, Италия, Португалия,...
- 03:06 ФБР започна разследване на JP Morgan 17.05.12 Федералното бюро за разследване на САЩ започна предварително разследване на обявената от банка JP Morgan Chase загуба за февруари от 2 млрд. долара.
- 02:50 Япония: Дефлатор на БВП г/г - предварителен: 1.0% 17.05.12 Предварителната стойност на дефлатора на БВП за първото тримесечие на годишна база, е 1.0%, очакваше се да достигне -1.4%. Trader.bg припомня, че показателят бе -1.8% за предходния период.
- 02:50 Япония: Дефлатор на БВП г/г - предварителен: 1.0% 17.05.12 Предварителната стойност на дефлатора на БВП за първото тримесечие на годишна база, е 1.0%, очакваше се да достигне -1.4%. Trader.bg припомня, че показателят бе -1.8% за предходния период.
- 02:50 Япония: Брутен вътрешен продукт (БВП) - предварителен г/г: 4.1% 17.05.12 БВП - предварителен за първото тримесечие на годишна база е 4.1%, очакваше се да достигне 3.5%. Trader.bg припомня, че показателят бе -0.7% за предходния период.
- 02:50 Япония: Брутен вътрешен продукт (БВП) - предварителен г/г: 4.1% 17.05.12 БВП - предварителен за първото тримесечие на годишна база е 4.1%, очакваше се да достигне 3.5%. Trader.bg припомня, че показателят бе -0.7% за предходния период.
- 02:50 Япония: Брутен вътрешен продукт (БВП) - предварителен 3м/3м: 1.0% 17.05.12 БВП - предварителен за първото тримесечие на тримесечна база е 1.0%, очакваше се да достигне 0.9%. Trader.bg припомня, че показателят бе -0.2% за предходния период.