Двубоят от 1/8-финалите на "Ролан Гарос" започна в неделя, но поради дъжд беше прекъсван няколко пъти и отложен за днес.

Пиронкова и Радванска си размениха по един сет, но след равенството отново заваля дъжд в Париж и двете тенисистки бяха принудени да се приберат, очаквайки спирането му и възможност да продължат играта.

След като мачът бе подновен, най-добрата българска тенисистка показа по-голяма воля и желание за победа и бързо поведе с 4:0 срещу полякинята.

Радванска ползва и медицински таймаут, а след това силите й стигнаха само да върне три гейма.

При резултат 5:3 Пиронкова сервира за мача и успя да победи световната №2.

Така най-добрата ни тенисистка се класира за четвъртфиналите на "Ролан Гарос", където я очаква 32-годишната Саманта Стоусър. Австралийката, която е 24-та в световната ранглиста и бивша №1 в света на двойки, победи румънката Симона Халеп със 7:6 (7), 6: 3

28-годишната Пиронкова и полската й опонентка са играли една срещу друга 11 пъти до момента, като Радванска е спечелила 9 мача, припомня Фокус.

За последно българката е записвала успех срещу полякинята през 2012 година на турнира на трева в Ийстбърн.