|
| Обраният клон на СИбанк в Добрич |
| Сн.: Bulphoto
|
Откраднаха две касети от банков трезор в Добрич
08 февруари 2010 / News.dir.bg
Неизвестни разбиха гражданския трезор на клон на СИБанк в Добрич. Всички системи за сигурност са сработили и са подали сигнали до охранителната фирма. Установено е, че от трезора липсват две касетки.
Със собствениците на тези касетки е установена връзка. Няма откраднати пари от банковия офис, съобщи Даниела Боянова, ръководител “Корпоративни комуникации“ в централата на СИБанк, цитирана от Дарик. Тепърва ще се установява съдържанието на касетките.
Боянова добави, че другите притежатели на касети няма за какво да се безпокоят. Тя уточни, че обирът е станал малко преди 07.00 часа в понеделник.
От МВР потвърдиха за взлома и добавят, че предстои да бъде установено количеството на откраднатите вещи и пари.
Пламен Калинков, собственик на избеното помещение на пл. “Свобода“ 2, вх.“В“, през което крадците са проникнали в банката, разказа пред Дарик, че в тавана на мазето му е пробита около 60-сантиметрова дупка. По думите му никой във входа не е чул шум. Мъжът твърди, че крадците са проникнали първо във входа, после са разбили вратата към избите. Влезли са и в други две мази, където също са пробивали, вероятно за да улучат точното място.
|